Swiss Made

Znajdź najlepsze agencje do wysłania pieniędzy do Polski


Diaspora polska liczy ponad 20 milionów Polaków — to jedna z największych mniejszości narodowych na świecie. Wielu z nich nadal kultywuje silne związki z ojczyzną. Oznacza to przelewanie wielu pieniędzy (ponad 170 mln zł w samym 2015)... a mogłoby oznaczać jeszcze więcej, gdyby tylko używano tańszych sposobów na przelewy międzynarodowe.

Chcesz wysłać pieniądze do rodziny, zrobić prezent przyjacielowi lub przyjaciółce albo przelać oszczędności na konto złotówkowe? Dzięki porównaniu usługodawców uzyskasz najlepszy kurs wymiany i najniższe opłaty i zaoszczędzisz dużo na przelewach do Polski. Powyższy formularz pozwoli na porównanie opłat za przelew oraz przeczytać recenzje o najlepiej ocenianych usługodawcach.


Najlepiej oceniane agencje do wysyłania pieniędzy do Polska


Jakiego usługodawcę wybrać w celu przelewu pieniędzy do Polski?

Pieniądze do Polski można przelać na wiele sposobów. Zawsze da się to zrobić taniej niż zwykłym przelewem międzynarodowym. Choć banki pobierają niskie opłaty za same przelewy, to marża za przewalutowanie pieniędzy na złotówki bywa wysoka. Czasami także pobierane są opłaty od banków pośredniczących.

W ostatnich latach na rynku pojawiło się wielu usługodawców wykorzystujących technologie internetowe do oferowania tanich przelewów. Firmy takie jak Xendpay lub TransferWise (strona niedostępna w języku polskim) są nawet w stanie zaoferować średnie (międzybankowe) kursy wymiany walut oraz transparentne i niskie opłaty. Inni usługodawcy — TransferGo lub CurrencyFair — również są w stanie zaoferować bardzo niskie ceny przy większych zleceniach.

Istnieją też firmy specjalizujące się w przelewach do Polski i sąsiednich krajów, takie jak EasySend, England.pl, Sami Swoi, Minutka, Funcik lub Opal Transfer. Ich mocną stroną jest nie tylko tłumaczenie witryn na język polski, ale także polskojęzyczna obsługa klienta.

Jeśli nie chcesz przelewać pieniędzy na konto, ale wolisz udostępnić środki w agencji lub umieścić je w portfelu elektronicznym odbiorze, zainteresuj się ofertą Azimo, WorldRemit lub Western Union.

Jeśli potrzebujesz przelać do Polski większe sumy (np. ponad 50 000 zł), najlepszą ofertę uzyskasz w firmach handlujących walutami: Currency Solutions, OFX, The FX Firm lub World First.

Oszczędzaj na kosztach wysyłania pieniędzy do Polski

Wysyłaj pieniądze do rodziny

Przelewaj środki na własne konta oszczędnościowe

Kup dom w PolsceJakich informacji potrzebujesz, aby przelać pieniądze na konto w Polsce


IBAN (np. PL61 1090 1014 0000 0712 1981 2874)
Numer IBAN (International Bank Account Number) to międzynarodowy standard identyfikowania kont bankowych.

Nazwa odbiorcy
Imię i nazwisko lub nazwa właściciela konta, na które są przelewane pieniądze


Wszystkie banki w Polsce identyfikują konta i obsługują przelewy zagraniczne za pomocą systemu IBAN. Oznacza to, że w większości przypadków nie będzie potrzebny kod SWIFT/BIC konta odbiorcy.

W większości podmiotów porównywanych w serwisie Monito jedyna potrzebna informacja do zrealizowania przelewu to imię i nazwisko odbiorcy oraz numer IBAN konta.

Chociaż Polska nie weszła jeszcze do strefy euro, to należy do obszaru SEPA (Single Euro Payment Area), który polskim posiadaczom konta rozliczanego w euro ułatwia realizowanie przelewów w tej walucie.


Główne banki w Indiach


Narodowy Bank Polski
PKO Bank Polski
HSBC Bank Poland
Ochrony Środowiska
Bank Zachodni WBK
Gospodarstwa Krajowego
BRE Bank
Bank Millennium
Karnataka Bank
Polska Kasa Oszczędnościowa

W Polsce działa ok. 70 banków. Co do zasady wszystkie banki i wszyscy odbiorcy z serwisu Monito mogą przelewać pieniądze do wszystkich banków w Polsce.

Jeśli używasz firmy świadczącej przelewy rekomendowanej przez naszą platformę, przelew na konto odbiorcy będzie przelewem krajowym (o ile nie podano inaczej), co oznacza, że bank odbiorcy nie pobierze żadnej opłaty. Natomiast przy przelewie bezpośrednim — którego nie zalecamy — użycie opcji SHA („podziel koszt”) spowoduje, że bank odbiorcy pobierze dodatkową opłatę.Więcej informacji o diasporze polskiej

Ponad 33% Polaków mieszka poza granicami swojego kraju. To ogromna liczba, jedna z największych na świecie. Diaspora polska (nazywa także „Polonią”) to środowisko rozproszone po całym świecie. Polacy stanowią ponad 2% populacji w ponad 10 krajach. Największe społeczności osób o polskim pochodzeniu mieszkają w Stanach Zjednoczonych (Chicago to drugie największe polskie miasto po Warszawie), Brazylii, Niemczech, Wielkiej Brytanii i Francji.

Polacy emigrowali od setek lat. Na przykład wielu z nich było częścią pierwszych fal emigracji do Stanów Zjednoczonych. Po wstąpieniu Polski do Unii Europejskiej i strefy Schengen w 2004, wiele — głównie młodych — osób wyruszyło do zachodnich krajów UE w poszukiwaniu lepszej pracy. Dziś wielu Polaków z ostatniej fali emigracji pracuje w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji i Irlandii. Jest ich dziś ponad dwa miliony.

Ponad 70% mieszkańców Polski ma w rodzinie lub wśród bliskich znajomych osobę, która mieszka za granicą. Wiele z tych osób otrzymuje przelewy od emigrantów.


Dołącz do rozmowy

Zadaj swoje pytanie lub podziel się wskazówkami o sposobie wysyłania pieniędzy do Poland