Swiss Made

Znajdź najlepszy sposób na przesłanie pieniędzy do Polski


Jak wysłać pieniądze do Polski?

Dowiedz się, jak przesłać pieniądze do Polski, korzystając z najniższych opłat i najlepszego kursu wymiany walut

Pracujesz za granicą i wysyłasz regularnie pieniądze do rodziny w Polsce? A może chciałbyś zrobić prezent swoim najbliższym albo przelać oszczędności na polskie konto złotówkowe? Porównaj oferty sprawdzonych firm zajmujących się przelewami z zagranicy do Polski i zyskaj najlepsze kursy wymiany walut oraz najniższe opłaty za przelewy. Nigdy więcej nie przepłacaj na transferach do Polski.


Jak przesłać pieniądze do Polski tanio, szybko, bezpiecznie i w dodatku po jak najlepszym kursie wymiany walut? Oto nasze sprawdzone sposoby!

1. Nie wysyłaj pieniędzy tradycyjnym przelewem bankowym

To strata czasu i pieniędzy. Banki oferują najgorsze kursy wymiany walut, ich opłaty za przelewy są bardzo wysokie, a czas oczekiwania na realizację przelewu może zająć nawet tydzień.

2. Zawsze zwracaj uwagę na kurs wymiany walut

To od wysokości kursu wymiany zależy ile pieniędzy przelejesz do Polski. Im wyższy kurs wymiany walut, tym więcej pieniędzy trafi na konto odbiorcy. Nie musisz sam śledzić kursów walut, zrobimy to za Ciebie. Zapisz się na alerty Monito i zawsze przesyłaj pieniądze, gdy kurs wymiany osiągnie wysoki poziom.

3. Wybierz sposób przelewu najbardziej dopasowany do Twoich potrzeb

Zastanów się, co jest dla Ciebie najważniejsze, gdy przelewasz pieniądze do Polski. Czas realizacji przelewu, jego cena, kurs wymiany walut, opinie innych klientów? Weź również pod uwagę jak chcesz wpłacić pieniądze (gotówka, karta debetowa lub kredytowa) oraz w jaki sposób mają zostać odebrane (gotówka, przelew na konto).

4. Zawsze porównuj oferty wszystkich firm wysyłających pieniądze do Polski

Dlaczego? Ceny za przelewy oraz kurs wymiany walut ciągle się zmieniają. Z Monito zawsze sprawdzisz najbardziej aktualne oferty prawie 400 firm, które wykonują przelewy do Polski. Zajmie Ci to dosłownie chwilę i pozwoli zaoszczędzić sporo pieniędzy.

Skoro już wiesz, na co zwrócić uwagę przy przelewach do Polski, pewnie zastanawiasz się, z którą firmą wysłać swoje ciężko zarobione pieniądze?


Sprawdź najlepsze firmy, które przesyłają pieniądze do Polski


Którą firmę wybrać, aby przelać pieniądze do Polski?

Zastanawiasz się, którą firmę wybrać? Nic dziwnego. W ostatnich latach na rynku pojawiło się wiele firm, które zajmują się tanimi przelewami przez internet. Podpowiadamy, którą wybrać i czym się kierować przy wyborze, aby mieć pewność, że Twój przelew zostanie zrealizowany tanio, szybko i bezpiecznie.

Xendpay lub TransferWise oferują średnie rynkowe kursy wymiany walut (znacznie wyższe niż te, proponowane przez banki). Inne firmy, takie jak TransferGo, CurrencyFair lub Lebara Money mają również konkurencyjny kurs wymiany walut oraz transparentne i niskie opłaty za przelewy.

Istnieją też polskie firmy specjalizującej się w przelewach: EasySend, England.pl, Sami Swoi, Minutka lub Funcik. Ich zaletą jest strona internetowa w języku polskim oraz polskojęzyczna obsługa klienta.

Jeśli zamiast przelewu na konto wolisz odbiór gotówki w wybranej placówce lub wpłatę do portfela mobilnego, z pewnością zainteresuje Cię bardzo korzystna oferta Azimo, WorldRemit lub Western Union.

Natomiast jeśli potrzebujesz przesłać do Polski większe sumy pieniędzy (np. ponad 50 000 zł), najlepszą ofertę uzyskasz w firmach zajmujących się handlem walutami: Currency Solutions, OFX lub World First.


Na co zwrócić uwagę przy wyborze firmy, z którą wyślemy pieniądze do Polski?

  1. Zawsze porównaj wszystkie dostępne na rynku opcje. Wybierz firmę, która zaproponuje najwyższy kurs wymiany walut, niską opłatę za przelew i w dodatku zrealizuje Twój przelew w szybkim tempie.
  2. Sprawdź kurs wymiany walut proponowany przez firmę i zobacz, czy nie jest zaniżony. Nie sugeruj się tym, że firma reklamuje się zerowymi opłatami za transfery. To kurs wymiany gra kluczową rolę podczas przesyłania pieniędzy do Polski.
  3. Bezpieczeństwo ponad wszystko! Zawsze wysyłaj pieniądze z firmami licencjonowanymi, które działają pod ścisłym nadzorem instytucji finansowych. Na Monito znajdziesz wyłącznie firmy, które są godne zaufania i które zrealizowały miliony transakcji do Polski.
  4. Przeczytaj opinie innych klientów oraz recenzje na Monito. Dzięki temu dowiesz się, jakie są wady i zalety przesyłania pieniędzy z daną firmą.
  5. Sprawdź czas realizacji przelewu. Międzynarodowy standard wynosi 1 dzień roboczy. Niektóre firmy za dodatkową opłatą realizują przelewy błyskawiczne, które w krótkim czasie trafiają na konto odbiorcy.
Oszczędzaj na przelewach do Polski

Wysyłaj pieniądze do rodziny

Przelewaj środki na własne konta oszczędnościowe

Kup nieruchomość w PolsceJakich informacji potrzebujesz, aby przelać pieniądze na konto w Polsce


IBAN (np. PL61 1090 1014 0000 0712 1981 2874)
Numer IBAN (International Bank Account Number) to międzynarodowy standard identyfikowania kont bankowych.

Nazwa odbiorcy
Imię i nazwisko lub nazwa właściciela konta, na które są przelewane pieniądze


W przypadku większości firm, których oferty porównujemy na Monito, jedyna informacja niezbędna do zrealizowania przelewu to: imię i nazwisko odbiorcy oraz numer IBAN jego konta. Numer IBAN to po prostu polski numer konta, poprzedzony literami „PL”.

Chociaż Polska nie weszła jeszcze do strefy Euro, to należy do obszaru SEPA (Single Euro Payment Area). Przelewy SEPA są ustandaryzowane: realizacja zajmuje 1 dzień roboczy, opłata za przelew jest z góry znana, a do odbiorcy trafia pełna kwota przelewu.


Główne banki w Polsce


Narodowy Bank Polski
PKO Bank Polski
HSBC Bank Poland
Bank Ochrony Środowiska
Bank Zachodni WBK
Bank Gospodarstwa Krajowego
BRE Bank
Bank Millennium
mBank
ING Bank Śląski

Jeśli korzystasz z usług firmy, zajmującej się międzynarodowymi przelewami, którą rekomendujemy na Monito, przelew na konto odbiorcy będzie przelewem krajowym (o ile wyraźnie nie zostało zaznaczone inaczej). Oznacza to, że bank odbiorcy transferu nie pobierze żadnej opłaty.

Natomiast przy tradycyjnym bezpośrednim przelewie bankowym, którego nie polecamy, użycie opcji „podziału kosztów” (SHA) spowoduje, że bank odbiorcy pobierze (zazwyczaj bardzo wysoką) dodatkową opłatę.Zanim prześlesz pieniądze do Polski

  • Upewnij się, że nie ma ukrytych kosztów przelewu, a podane przez firmy transferowe ceny są jawne i przejrzyste
  • Sprawdź, czy podany przez firmę kurs wymiany walut nie jest zaniżony. Im niższy, tym mniej pieniędzy wyślesz swoim najbliższym
  • Sprawdź opinie o firmie, przeczytaj recenzje klientów na portalu Opineo lub TrustPilot. Bezpieczeństwo ponad wszystko
  • Zawsze porównaj na Monito wszystkie możliwości przesyłania pieniędzy do Polski. Zajmie Ci to dosłownie chwilę i pozwoli zaoszczędzić ciężko zarobione pieniądze

Potrzebujesz dodatkowych informacji albo masz jakieś pytanie dotyczące przelewów? Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami lub skontaktuj się z nami.


Dołącz do rozmowy

Zadaj swoje pytanie lub podziel się wskazówkami o sposobie wysyłania pieniędzy do Poland