Monito.com

Znajdź najlepszy sposób na przelew do Polski

RemitlyWisePayPalWorldRemitWestern Union
Piszą o nas:
ForbesThe GuardianBusiness InsiderLe Monde

Najlepsze serwisy transferowe Dla przelewów do Polski

Na podstawie 57 578 porównań użytkowników Monito w ostatnich 3 miesiącach.

Porównaj wyniki na żywo

Najlepszy do przelewu na konto bankowe

Najlepszy z 40 serwisów transferowych Porównaj wszystko

Najlepszy do przelewu z odbiorem gotówki

 • Najlepszy serwis
  Remitly Ocena Monito 9,1

  Najtańszy

  w 83% wszystkich porównań

  Najlepiej oceniany

  w 97% wszystkich porównań

  Najszybszy

  w 83% wszystkich porównań

  Przejdź do Remitly 

Najlepszy z 2 serwisów transferowych Porównaj wszystko

Znajdź najlepiej oceniane serwisy transferowe, z którymi wyślesz przelew do Polski

Informacja o linkach afiliacyjnych

W czasie ostatnich 3 miesięcy porównaliśmy 40 serwisy/-ów transferowych, z którymi można wysłać przelew do Polski. Okazało się, że serwis Atlantic Money był najczęściej najtańszą firmą (w 45.3% wszystkich wyszukiwań).

Ale Atlantic Money może nie oferować przelewów z Twojego kraju lub nie oferować najtańszych przelewów do Polski. Dlatego warto skorzystać z porównywarki Monito i znaleźć najtańszy serwis, z którym zrealizujemy nasz przelew.

Wszystko o przelewach do Polski

Monito porównuje 40 serwisy/-ów transferowych, które oferują przelewy do Polski. Najniższy koszt przelewu w czasie ostatnich 3 miesięcy wyniósł 1.3% (wysyłanej kwoty). Dla porównania — koszt najdroższego przelewu wyniósł średnio 12.7%.

💸 Liczba serwisów transferowych:

40

🏆 Najtańszy serwis transferowy (zazwyczaj):
💰 Koszt najtańszego przelewu (zazwyczaj):

1.3%

💰 Najwyższy koszt przelewu (zazwyczaj):

12.7%

💸 Najczęściej wysyłana kwota:

1000 PLN

⚡ ️Najszybszy czas przelewu:

Ten sam dzień

💳 Opcje płatności za przelew:

Przelew bankowy, Karta debetowa, Karta kredytowa, Bezpośredni przelew bankowy, Gotówka, Międzynarodowy przelew bankowy, PayPal

💵 Opcje odbioru przelewu:

Konto bankowe (przelew międzynarodowy), Konto bankowe, Odbiór gotówki, Karta

👍 Rekomendowane serwisy transferowe:

CurrencyFair, XE Money Transfer, Rabobank, Remitly, Paysend, Currencies Direct, Skrill, TransferGo, Atlantic Money, Funcik, Minutka.co.uk, Wise, Moneycorp, Profee, Halo Financial, Revolut, OFX, Instarem, Currency Solutions, b-Sharpe, Global66, FairFX, Xendpay, OrbitRemit, World First

Pytania dotyczące przelewów do Polski:

Najlepiej oceniane serwisy, z którymi wyślesz przelew do Polski:

Którą firmę wybrać, aby wysłać pieniądze do Polski?

Zastanawiasz się, którą firmę wybrać? Nic dziwnego. W ostatnich latach na rynku pojawiło się wiele firm, które zajmują się tanimi przelewami przez internet. Podpowiadamy, którą wybrać i czym się kierować przy wyborze, aby mieć pewność, że Twój przelew zostanie zrealizowany tanio, szybko i bezpiecznie.

TransferGoWise oferują średnie rynkowe kursy wymiany walut (znacznie wyższe niż te, proponowane przez banki).

Istnieją też polskie firmy specjalizującej się w przelewach: EasySendEngland.plSami SwoiMinutka lub Funcik. Ich zaletą jest strona internetowa w języku polskim oraz polskojęzyczna obsługa klienta.

Jeśli zamiast przelewu na konto wolisz odbiór gotówki w wybranej placówce lub wpłatę do portfela mobilnego, z pewnością zainteresuje Cię bardzo korzystna oferta WorldRemit lub Western Union.

Natomiast jeśli potrzebujesz przesłać do Polski większe sumy pieniędzy (np. ponad 50 000 zł), najlepszą ofertę uzyskasz w firmach zajmujących się handlem walutami: Currency SolutionsOFX lub World First.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze firmy, z którą wyślemy pieniądze do Polski?

 1. Zawsze porównaj wszystkie dostępne na rynku opcje. Wybierz firmę, która zaproponuje najwyższy kurs wymiany walut, niską opłatę za przelew i w dodatku zrealizuje Twój przelew w szybkim tempie.
 2. Sprawdź kurs wymiany walut proponowany przez firmę i zobacz, czy nie jest zaniżony. Nie sugeruj się tym, że firma reklamuje się zerowymi opłatami za transfery. To kurs wymiany gra kluczową rolę podczas przesyłania pieniędzy do Polski.
 3. Bezpieczeństwo ponad wszystko! Zawsze wysyłaj pieniądze z firmami licencjonowanymi, które działają pod ścisłym nadzorem instytucji finansowych. Na Monito znajdziesz wyłącznie firmy, które są godne zaufania i które zrealizowały miliony transakcji do Polski.
 4. Przeczytaj opinie innych klientów oraz recenzje na Monito. Dzięki temu dowiesz się, jakie są wady i zalety przesyłania pieniędzy z daną firmą.
 5. Sprawdź czas realizacji przelewu. Międzynarodowy standard wynosi 1 dzień roboczy. Niektóre firmy za dodatkową opłatą realizują przelewy błyskawiczne, które w krótkim czasie trafiają na konto odbiorcy.

Jakich informacji potrzebujesz, aby przelać pieniądze na konto w Polsce

W przypadku większości firm, których oferty porównujemy na Monito, jedyna informacja niezbędna do zrealizowania przelewu to: imię i nazwisko odbiorcy oraz numer IBAN jego konta. Numer IBAN to po prostu polski numer konta, poprzedzony literami „PL”.

Chociaż Polska nie weszła jeszcze do strefy Euro, to należy do obszaru SEPA (Single Euro Payment Area). Przelewy SEPA są standaryzowane: realizacja zajmuje 1 dzień roboczy, opłata za przelew jest z góry znana, a do odbiorcy trafia pełna kwota przelewu.

Główne banki w Polsce

 • Narodowy Bank Polski
 • PKO Bank Polski
 • HSBC Bank Poland
 • Bank Ochrony Środowiska
 • Bank Zachodni WBK
 • Bank Gospodarstwa Krajowego
 • BRE Bank
 • Bank Millennium
 • mBank

Jeśli korzystasz z usług firmy, zajmującej się międzynarodowymi przelewami, którą rekomendujemy na Monito, przelew na konto odbiorcy będzie przelewem krajowym (o ile wyraźnie nie zostało zaznaczone inaczej). Oznacza to, że bank odbiorcy transferu nie pobierze żadnej opłaty.

Natomiast przy tradycyjnym bezpośrednim przelewie bankowym, którego nie polecamy, użycie opcji „podziału kosztów” (SHA) spowoduje, że bank odbiorcy pobierze (zazwyczaj bardzo wysoką) dodatkową opłatę.

Zanim prześlesz pieniądze do Polski

 • Upewnij się, że nie ma ukrytych kosztów przelewu, a podane przez firmy transferowe ceny są jawne i przejrzyste
 • Sprawdź, czy podany przez firmę kurs wymiany walut nie jest zaniżony. Im niższy, tym mniej pieniędzy wyślesz swoim najbliższym
 • Sprawdź opinie o firmie, przeczytaj recenzje klientów na portalu Opineo lub TrustPilot. Bezpieczeństwo ponad wszystko
 • Zawsze porównaj na Monito wszystkie możliwości przesyłania pieniędzy do Polski. Zajmie Ci to dosłownie chwilę i pozwoli zaoszczędzić ciężko zarobione pieniądze

Potrzebujesz dodatkowych informacji albo masz jakieś pytanie dotyczące przelewów? Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami lub skontaktuj się z nami.

Dlaczego warto zaufać Monito?

Prawdopodobnie aż za dobrze znasz wygórowane koszty przelewów międzynarodowych. Po tym, jak założyciele Monito: François, Laurent i Pascal zmierzyli się z tym problemem w 2013 roku, stworzyli porównywarkę przelewów, aby znaleźć najlepsze serwisy transferowe na całym świecie.

Obecnie około 8 milionów użytkowników co roku korzysta z porównywarki Monito oraz naszych recenzji i poradników. Nasze rekomendacje są poparte milionami danych i dziesiątkami testów eksperckich. Dzięki temu możesz mieć pewność, że zawsze podejmujesz najlepsze decyzje.

Dowiedz się więcej o Monito
 • Monito zaufało ponad 15 milionów użytkowników na całym świecie

 • Eksperci Monito spędzają długie godziny na testowaniu i porównywaniu serwisów transferowych

 • Prowizje partnerskie nigdy nie mają wpływu na naszą niezależność

 • Ponad 10 milionów porównań międzynarodowych przelewów

 • Ponad 38 mln USD zaoszczędzonych na opłatach za przelewy

 • 200 sprawdzonych, zrecenzowanych i porównanych serwisów transferowych

 • 650 poradników, dzięki którym unikniesz ukrytych opłat

Monito.com

Global Impact Finance Ltd
Rue du Pont 22
1003 Lozanna
Szwajcaria

Informacja o linkach afiliacyjnych
Zamiast banerów reklamowych i opłat za dostęp (paywall), Monito zarabia dzięki linkom afiliacyjnym kierującym do różnych serwisów transferowych prezentowanych na naszej stronie internetowej. Chociaż robimy wszystko, aby znaleźć najlepsze oferty na rynku, nie jesteśmy w stanie wziąć pod uwagę wszystkich dostępnych usług. Nasza szeroka gama zaufanych partnerów afiliacyjnych umożliwia nam przedstawianie szczegółowych, bezstronnych i skutecznych rozwiązań dotyczących wszystkich rodzajów pytań i problemów konsumenckich. Dzięki temu możemy odpowiadać na potrzeby naszych użytkowników i wskazywać odpowiednie serwisy transferowe, dopasowane do ich potrzeb (z korzyścią dla każdej ze stron). Chociaż dzięki niektórym linkom zarabiamy na prowizjach, fakt ten nigdy nie wpływa na niezależność i rzetelność naszych opinii, rekomendacji i ocen.