Swiss Made

Znajdź najlepszy sposób na przesłanie pieniędzy do Polski


Polacy mieszkający za granicą przesyłają co roku aż 170 milionów złotych do swojego rodzinnego kraju. To ogromna suma pieniędzy, która może być jeszcze większa dzięki tańszym sposobom na przelewy międzynarodowe.

Pracujesz za granicą i wysyłasz regularnie pieniądze do rodziny w Polsce? A może chciałbyś zrobić prezent swoim najbliższym albo przelać oszczędności na polskie konto złotówkowe? Porównaj oferty sprawdzonych firm zajmujących się przelewami z UK do Polski i uzyskaj najlepsze kursy wymiany walut oraz najniższe opłaty za przelewy. Powyższy formularz pozwoli Ci porównać opłaty za przekazy i dzięki temu znajdziesz najkorzystniejszą ofertę dostępną na rynku.


Zobacz najwyżej oceniane firmy, które przesyłają pieniądze do do Polski


Którą firmę wybrać, aby przelać pieniądze do Polski?

Pieniądze do Polski można przelać na wiele sposobów. Zawsze można to zrobić taniej niż zwykłym przelewem bankowym. Choć banki pobierają niskie opłaty za same przelewy międzynarodowe, to marża za przewalutowanie pieniędzy na złotówki bywa bardzo wysoka. Przy zwykłych przelewach bankowych czasami także pobierane są opłaty od banków pośredniczących.

W ostatnich latach na rynku pojawiło się wiele innowacyjnych firm, które zajmują się tanimi przelewami przez internet. Firmy takie jak Xendpay lub TransferWise (strona niedostępna w języku polskim) są nawet w stanie zaoferować średnie rynkowe kursy wymiany walut (znacznie wyższe niż te, proponowane przez banki) oraz transparentne i niskie opłaty. Inni usługodawcy, tacy jak TransferGo lub CurrencyFair również są w stanie zaoferować bardzo niskie ceny przy większych transferach.

Istnieją też firmy specjalizujące się wyłącznie w przelewach do Polski i sąsiednich krajów, takie jak EasySend, England.pl, Sami Swoi, Minutka, Funcik lub Opal Transfer. Ich zaletą jest strona internetowa w języku polskim, a także polskojęzyczna obsługa klienta.

Jeśli zamiast przelewu na konto wolisz odbiór w placówce lub wpłatę do portfela mobilnego, z pewnością zainteresuje Cię bardzo korzystna oferta Azimo, WorldRemit lub Western Union.

 

Jeśli potrzebujesz przesłać do Polski większe sumy (np. ponad 50 000 zł), najlepszą ofertę uzyskasz w firmach zajmujących się handlem walutami: Currency Solutions, OFX, The FX Firm lub World First.

Oszczędzaj na kosztach wysyłania pieniędzy do Polski

Wysyłaj pieniądze do rodziny

Przelewaj środki na własne konta oszczędnościowe

Kup nieruchomość w PolsceJakich informacji potrzebujesz, aby przelać pieniądze na konto w Polsce


IBAN (np. PL61 1090 1014 0000 0712 1981 2874)
Numer IBAN (International Bank Account Number) to międzynarodowy standard identyfikowania kont bankowych.

Nazwa odbiorcy
Imię i nazwisko lub nazwa właściciela konta, na które są przelewane pieniądze


Wszystkie banki w Polsce identyfikują konta i obsługują przelewy zagraniczne za pomocą systemu IBAN. Oznacza to, że w większości przypadków nie będzie potrzebny kodu SWIFT/BIC konta odbiorcy.

W przypadku większości firm, których oferty porównujemy na Monito, jedyna informacja niezbędna do zrealizowania przelewu to: imię i nazwisko odbiorcy oraz numer IBAN jego konta. Numer IBAN to po prostu polski numer konta, poprzedzony literami „PL”.

Chociaż Polska nie weszła jeszcze do strefy euro, to należy do obszaru SEPA (Single Euro Payment Area), który polskim posiadaczom konta rozliczanego w euro ułatwia realizowanie przelewów w tej walucie.


Główne banki w Indiach


Narodowy Bank Polski
PKO Bank Polski
HSBC Bank Poland
Bank Ochrony Środowiska
Bank Zachodni WBK
Bank Gospodarstwa Krajowego
BRE Bank
Bank Millennium
mBank
ING Bank Śląski

W Polsce działa ok. 70 banków. Co do zasady wszystkie banki i wszyscy odbiorcy z serwisu Monito mogą przelewać pieniądze do wszystkich banków w Polsce.

Jeśli korzystasz z usług firmy, zajmującej się międzynarodowymi przelewami, którą rekomendujemy na Monito, przelew na konto odbiorcy będzie przelewem krajowym (o ile wyraźnie nie zostało zaznaczone inaczej). Oznacza to, że bank odbiorcy transferu nie pobierze żadnej opłaty. Natomiast przy przelewie bezpośrednim, którego nie zalecamy, użycie opcji „podziału kosztów” (SHA) spowoduje, że bank odbiorcy pobierze dodatkową opłatę.Więcej informacji o Polakach mieszkających za granicą

Ponad 33% Polaków mieszka poza granicami kraju, niemal w każdym zakątku świata.Najwięcej żyje i pracuje w Stanach Zjednoczonych (Chicago to drugie po Warszawie największe polskie miasto), Brazylii, Niemczech, Wielkiej Brytanii i Francji.

Liczba ta znacząco wzrosła w 2014 roku, kiedy Polska wstąpiła do Unii Europejskiej. Wówczas z Polski wyemigrowało wiele osób w poszukiwaniu lepszej pracy, głównie do: Wielkiej Brytanii, Niemiec, Francji oraz Irlandii. Emigrantów zarobkowych jest dziś ponad dwa miliony.

Szacuje się, że ponad 70% mieszkańców Polski ma w rodzinie lub wśród swoich bliskich znajomych osobę, która mieszka za granicą. Wiele z tych osób otrzymuje regularne przelewy od osób, którzy pracują poza granicami Polski.


Dołącz do rozmowy

Zadaj swoje pytanie lub podziel się wskazówkami o sposobie wysyłania pieniędzy do Poland