Znajdź najlepszy sposób na przelewy do Polski

Nasza porównywarka znajduje najtańsze serwisy transferowe, z którymi wyślesz przelew % TO_COUNTRY%, oszczędzisz na opłatach i kursach wymiany walut. W ten sposób odbiorca przelewu otrzyma więcej pieniędzy.

Jak wysłać pieniądze do Polski

Dowiedz się, jak wysłać pieniądze do Polski i uzyskać najlepszy kurs wymiany (PLN) w kilku prostych krokach:

1. Upewnij się, że średni rynkowy kurs PLN jest korzystny

Mimo że kursy wymiany walut ulegają ciągłym zmianom, warto je na bieżąco śledzić, aby wiedzieć, ile otrzyma odbiorca naszego przelewu.

2. Porównaj 72 firm, które wysyłają pieniądze do Polski i znajdź najlepszą ofertę

Porównujemy wiele firm wysyłających pieniądze do Meksyku, takich jak Wise, TransferGo, Remitly, Wise Multi-Currency Account, Paysend. Porównaj wszystkie te opcje i wybierz optymalne rozwiązanie dla Twojego następnego przelewu.

3. Wybierz najlepszą ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb

Co cenisz najbardziej?

4. Zarejestruj się i przelej pieniądze do Polski z wybraną przez Ciebie firmą

Teraz wypełnij formularz rejestracyjny na stronie wybranej firmy i skonfiguruj swój przelew.

Którą firmę wybrać, aby przelać pieniądze do Polski?

Zastanawiasz się, którą firmę wybrać? Nic dziwnego. W ostatnich latach na rynku pojawiło się wiele firm, które zajmują się tanimi przelewami przez internet. Podpowiadamy, którą wybrać i czym się kierować przy wyborze, aby mieć pewność, że Twój przelew zostanie zrealizowany tanio, szybko i bezpiecznie.

Xendpay lub Wise oferują średnie rynkowe kursy wymiany walut (znacznie wyższe niż te, proponowane przez banki). Inne firmy, takie jak TransferGoCurrencyFair lub Lebara Money mają również konkurencyjny kurs wymiany walut oraz transparentne i niskie opłaty za przelewy.

Istnieją też polskie firmy specjalizującej się w przelewach: EasySendEngland.plSami SwoiMinutka lub Funcik. Ich zaletą jest strona internetowa w języku polskim oraz polskojęzyczna obsługa klienta.

Jeśli zamiast przelewu na konto wolisz odbiór gotówki w wybranej placówce lub wpłatę do portfela mobilnego, z pewnością zainteresuje Cię bardzo korzystna oferta AzimoWorldRemit lub Western Union.

Natomiast jeśli potrzebujesz przesłać do Polski większe sumy pieniędzy (np. ponad 50 000 zł), najlepszą ofertę uzyskasz w firmach zajmujących się handlem walutami: Currency SolutionsOFX lub World First.


Na co zwrócić uwagę przy wyborze firmy, z którą wyślemy pieniądze do Polski?

  1. Zawsze porównaj wszystkie dostępne na rynku opcje. Wybierz firmę, która zaproponuje najwyższy kurs wymiany walut, niską opłatę za przelew i w dodatku zrealizuje Twój przelew w szybkim tempie.
  2. Sprawdź kurs wymiany walut proponowany przez firmę i zobacz, czy nie jest zaniżony. Nie sugeruj się tym, że firma reklamuje się zerowymi opłatami za transfery. To kurs wymiany gra kluczową rolę podczas przesyłania pieniędzy do Polski.
  3. Bezpieczeństwo ponad wszystko! Zawsze wysyłaj pieniądze z firmami licencjonowanymi, które działają pod ścisłym nadzorem instytucji finansowych. Na Monito znajdziesz wyłącznie firmy, które są godne zaufania i które zrealizowały miliony transakcji do Polski.
  4. Przeczytaj opinie innych klientów oraz recenzje na Monito. Dzięki temu dowiesz się, jakie są wady i zalety przesyłania pieniędzy z daną firmą.
  5. Sprawdź czas realizacji przelewu. Międzynarodowy standard wynosi 1 dzień roboczy. Niektóre firmy za dodatkową opłatą realizują przelewy błyskawiczne, które w krótkim czasie trafiają na konto odbiorcy.
Przesyłanie pieniędzy do Polski
Wybierz kraj wysłania
Polska

Jakich informacji potrzebujesz, aby przelać pieniądze na konto w Polsce

W przypadku większości firm, których oferty porównujemy na Monito, jedyna informacja niezbędna do zrealizowania przelewu to: imię i nazwisko odbiorcy oraz numer IBAN jego konta. Numer IBAN to po prostu polski numer konta, poprzedzony literami „PL”.

Chociaż Polska nie weszła jeszcze do strefy Euro, to należy do obszaru SEPA (Single Euro Payment Area). Przelewy SEPA są ustandaryzowane: realizacja zajmuje 1 dzień roboczy, opłata za przelew jest z góry znana, a do odbiorcy trafia pełna kwota przelewu.

Główne banki w Polsce

Narodowy Bank Polski

PKO Bank Polski

HSBC Bank Poland

Bank Ochrony Środowiska

Bank Zachodni WBK

Bank Gospodarstwa Krajowego

BRE Bank

Bank Millennium

mBank

Jeśli korzystasz z usług firmy, zajmującej się międzynarodowymi przelewami, którą rekomendujemy na Monito, przelew na konto odbiorcy będzie przelewem krajowym (o ile wyraźnie nie zostało zaznaczone inaczej). Oznacza to, że bank odbiorcy transferu nie pobierze żadnej opłaty.

Natomiast przy tradycyjnym bezpośrednim przelewie bankowym, którego nie polecamy, użycie opcji „podziału kosztów” (SHA) spowoduje, że bank odbiorcy pobierze (zazwyczaj bardzo wysoką) dodatkową opłatę.

Przydatne linki dla Polaków mieszkających za granicą

Serwisy informacyjne
Strony dla emigrantów
Inne przydatne linki

Zanim prześlesz pieniądze do Polski

  • Upewnij się, że nie ma ukrytych kosztów przelewu, a podane przez firmy transferowe ceny są jawne i przejrzyste
  • Sprawdź, czy podany przez firmę kurs wymiany walut nie jest zaniżony. Im niższy, tym mniej pieniędzy wyślesz swoim najbliższym
  • Sprawdź opinie o firmie, przeczytaj recenzje klientów na portalu Opineo lub TrustPilot. Bezpieczeństwo ponad wszystko
  • Zawsze porównaj na Monito wszystkie możliwości przesyłania pieniędzy do Polski. Zajmie Ci to dosłownie chwilę i pozwoli zaoszczędzić ciężko zarobione pieniądze

Potrzebujesz dodatkowych informacji albo masz jakieś pytanie dotyczące przelewów? Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami lub skontaktuj się z nami.

Otrzymaj więcej złotych za funty, gdy wykonujesz przelewy do Polski