Monito.com

Знайдіть найкращі способи переказати гроші до України з Росії

RemitlyWisePayPalWorldRemitWestern Union
Про нас пишуть
ForbesThe GuardianBusiness InsiderLe Monde

Будьте в курсі подій

loading

Отримуйте сповіщення на електронну пошту

Ми надішлемо вам інформацію про курс обміну, найкращі пропозиції та інші корисні поради.

Продовжуючи, ви приймаєте Політику конфіденційності Monito і дозволяєте нам надсилати вам сповіщення електронною поштою, а також періодичні підказки, поради та маркетингові електронні листи. Ви можете скасувати підписку в будь-який час. Прочитайте нашу політику конфіденційності.

  • Зроблено порівняння понад 25 мільйонів грошових переказів

  • Заощаджено близько 80 мільйонів доларів США на комісіях

  • Огляди та порівняння на понад 200 сервісів грошових переказів

  • Понад 2000 детальних оглядів та інструкцій, що допоможуть вам уникнути прихованих платежів

Photo by Victoria Emerson, Pexels

Рекомендації Monito щодо переказу грошей з Росії до України

Розкриття інформації про афілійованих осіб

Найдешевший сервіс грошових переказів станом на сьогодні може не бути найвигіднішим завтра. Порівняйте результати, згенеровані системою Monito за останні 30 днів, щоб знайти провайдера, який найкраще відповідає вашим потребам та вподобанням для переказів з Росії до України:

Знайти можливість здійснити переказ грошей з Росії в Україну дешево

Photo by Victoria Emerson, Pexels

Чи можливо здійснити переказ коштів з Росії в Україну під час війни. Перекази на рахунок у ПриватБанку, Монобанку та інших банках. Чинні обмеження 2024 року. 

Розкриття інформації про афілійованих осіб

У зв’язку з повномасштабною війною, яку Росія розпочала проти України 24 лютого 2022 року, переказ коштів з Росії в Україну, зокрема і в ПриватБанк, майже повністю заборонений. Хоча обмеження на здійснення таких операцій Україна та Росія почали впроваджувати ще у 2016-2017 роках. Про законодавчу базу, яка регулює це питання, та чи існують будь-які способи переказу грошей з Росії в Україну, розповімо далі.

Чи можна зараз здійснити переказ коштів з Росії в Україну

Обмеження на переказ коштів з Росії в Україну почали діяти ще наприкінці 2016 року. Тоді указом Президента  №467/2016 від 17.10.2016 була заборонена діяльність низки російських платіжних систем, зокрема:

  • «Золотая корона», 
  • «Лидер», 
  • «Юнистрим», 
  • «Колибри», 
  • «Яндекс.Деньги» (зараз ЮMoney), 
  • Anelik;
  • Blizko.

Зі свого боку, російська Держдума законодавчим актом №59-ФЗ від 03.04.2017 внесла зміни до Федерального закону «Про національну платіжну систему». У ньому йдеться про заборону проведення транскордонних переказів через системи, які не внесені до реєстру Банку Росії. Основна думка цього законодавчого акту є такою, що в разі, коли платіжна  система не має юридичної особи або офіційного представництва на території РФ, вона не має юридичного права здійснювати транзакції. Для користувачів прийнятий закон означав заборону переказувати гроші з Росії в Україну через міжнародні платіжні системи без наявності відкритого банківського рахунку. Своєю чергою, платіжна система повинна була мати офіційну юридичну особу чи представництво в Росії.

Після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну своєю постановою №21 від 24.02.2022 НБУ заборонив:

  • будь-які валютні операції з використанням російських рублів та білоруських рублів; 
  • транзакції, учасником яких є юридична або фізична особа, що зареєстрована або постійно проживає в Російській Федерації або в Республіці Білорусь.

Заборона також поширюється на виконання зобов’язань (боргових, з аліментів тощо) перед фізичними особами, що зареєстровані або постійно проживають у РФ або РБ.

Але це не єдині економічні санкції, що були впроваджені проти Росії. У березні 2022 року своїм рішенням ЄС відключив від системи SWIFT 7 російських банків: ВТБ, «Открытие», «Новикомбанк», «Промсвязьбанк», «Россия», «Совкомбанк», ВЭБ («Внешэкономбанк»). Пізніше до переліку додалася і найбільша банківська установа Росії — Сбербанк. У рамках десятого пакету санкцій ЄС, що був запроваджений 25 лютого 2023 року, до цього переліку були додані «Тинькофф Банк», «Альфа-Банк» та «Росбанк».

Після запровадження 10-го пакету санкцій підключеними до системи SWIFT (непідсканкційними) залишаються наступні російські банківські установи:

  • «АК Барс»;
  • «Пересвет»;
  • «Русский стандарт»;
  • «Экспобанк»;
  • Таврический банк;
  • «Авангард»;
  • Азиатско-Тихоокеанский банк;
  • «Кредит Европа банк»;
  • «Локо-банк».

Також непідсанкційними залишаються фінансові установи, у яких левова частка — іноземний капітал, на кшталт Райффайзен Банк та UniCredit.

5 березня 2022 року кампанія Visa Inc. оголосила про призупинення своєї діяльності в Росії. Трохи пізніше про призупинення діяльності на території РФ оголосила і Mastercard. Таким чином, картки російських банків, що належать до цих двох платіжних систем, перестали працювати.

Також із російського ринку вийшла низка відомих провайдерів міжнародних грошових переказів, зокрема:

На сайтах TransferGo, Paysend, Easysend Росія відсутня в переліку країн, з яких можна відправити гроші.

Фактично, на російському ринку зараз працюють тільки 4 сервіси міжнародних грошових переказів: Profee, «Юнистрим», «Золотая Корона», Contact. Три останніх компанії з цього переліку заборонені в Україні ще з 2016 року.

З огляду на чинні обмеження, єдиним способом здійснити переказ коштів з Росії в Україну через банк є SWIFT-переказ у валюті через один з непідсанкційних банків. Однак потрібно бути готовим, що банк усе одно відхилить таку операцію.

Особам, що перебувають у Росії, варто зважати й на наступне. У липні 2022 року в РФ був ухвалений закон, який передбачає кримінальну відповідальність у вигляді позбавлення волі на строк від 12 до 20 років за співробітництво з іноземною державою. Під співробітництвом слід розуміти надання фінансової, матеріально-технічної, консультаційної або іншої допомоги іноземній державі, міжнародній чи іноземній організації або їхнім представникам у діяльності, спрямованій проти безпеки Росії. З огляду цю норму закону, будь-який переказ коштів з Росії в Україну під час війни може бути розцінений російськими правоохоронцями як допомога іноземній державі, і потягне за собою кримінальну відповідальність. 

Як здійснити переказ грошей з Росії в Україну 2024

1.   SWIFT-переказ у валюті через один з непідсанкційних банків. Однак потрібно бути готовим, що український банк усе одно відхилить таку операцію, на підставі постанови НБУ №21 від 24.02.2022.

2.   За допомогою електронних гаманців.

3.   Через одного чи декількох посередників.

Урахуйте, що другий та третій способи не є достатньо безпечними та надійними. З огляду на чинні законодавчі обмеження, ми взагалі не радимо обирати будь-який спосіб, щоб здійснити переказ коштів з Росії в Україну під час війни, зокрема на рахунок у ПриватБанку, Монобанку та інших.

Як переказати гроші в Україну з російського банку

Банківські перекази поділяються на перекази на рахунок та перекази на картку. Перекази в Україну можливі тільки на рахунок, і багато з них відхиляються банками.

Як переказати гроші з Росії в Україну на рахунок у банку

Перекази на рахунок в українському банку відбуваються через систему SWIFT. Зараз багато російських банків, як-от Сбербанк, Альфа Банк, ВТБ та інші потрапили під санкції та або відключені від системи, або заблоковані банками-посередниками. Але! Існують ще поки що банки не під санкціями, серед яких Райффайзенбанк та низка інших. Цей перелік постійно змінюється.

В Україні SWIFT-переказ може прийняти ПриватБанк, Монобанк, Ощадбанк та інші великі банки. Однак кожен переказ піддається ретельній перевірці. Транзакції, учасником яких є юридична або фізична особа, що зареєстрована або постійно проживає в РФ або Республіці Білорусь, будуть заблоковані. Але, доки це станеться, відправник уже сплатить до 5% комісії за відправку платежу. Детальніше про SWIFT ми писали тут.

Як переказати гроші з Росії в Україну за допомогою електронних гаманців

Згідно із президентським указом 2016 року, російські платіжні системи та електронні гаманці не мають права працювати на території України. Можна скористатися іншими електронними гаманцями, або посередниками, що здійснюють обмін електронних грошей (так звані електроні обмінні пункти), однак вони не завжди є безпечними. Під час вибору посередника — електронного обмінного пункту зважайте на його строк роботи (що довше, то надійніше) та наявність свіжих відгуків. Також зважайте, що переважна більшість посередників пропонує надто невигідний обмінний курс.

Відповіді на популярні запитання про переказ коштів з Росії в Україну

Виграють усі, крім витратних рішень

З нашою моделлю програють лише банки з їхніми надмірними комісіями та поганими валютними курсами, або провайдери грошових переказів, якими ви припините користуватися!

Щоб забезпечити незалежність, ми завжди використовуємо прозорі, об’єктивні критерії порівняння, які легко перевірити. Жоден провайдер не може купити топове місце в нашому рейтингу.

Ми включаємо якомога більше провайдерів до наших порівнянь та маємо партнерські відносини майже з усіма основними та інноваційними постачальниками фінансових послуг.

Ми дбаємо про те, щоб ви ніколи не платили більше, ніж безпосередньо звертаючись до вибраного провайдера. Ми навіть обговорюємо для вас спеціальні пропозиції з багатьма нашими партнерами.

  • Ви заощаджуєте кошти на грошових переказах, обираючи найдешевшого провайдера.

  • Найкращі провайдери залучають нових клієнтів без дорогого маркетингу. Це дозволяє їм зберігати їхні витрати (і ціни) на низькому рівні.

  • Monito отримує реферальну винагороду від обраного вами провайдера. Це дозволяє нам не брати з вас оплату за послуги.

Чому довіряють Monito?

Ви, напевно, знаєте, що вартість пересилання грошей за кордон часто буває обурливо високою. Зіткнувшись з цією проблемою у 2013 році, співзасновники Франсуа, Лоран і Паскаль створили онлайн-сервіс, який дозволяє в режимі реального часу порівнювати тарифи на послуги переказу грошей по всьому світу. Сьогодні Monito відзначений багатьма нагородами та високими оцінками від незалежних експертів. Щороку нам довіряють близько 8 мільйонів людей, а наші рекомендації підкріплюються мільйонами актуальних даних про тарифи на здійснення грошових переказів та десятками експертних текстів. Усе це для того, щоб ви могли впевнено прийняти виважене рішення.

Читати більше про Monito
  • Monito довіряють понад 15 мільйонів користувачів у всьому світі

  • Експерти Monito витрачають години на вивчення та тестування сервісів, щоб заощадити ваш час

  • Наші рекомендації завжди об’єктивні та незалежні

Середній курс обміну на ринку

Щоб підрахувати загальну вартість вашого переказу, ми порівнюємо курс обміну, який кожен постачальник застосовує до ваших транзакцій, з останніми даними середнього курсу обміну на ринку, отриманими від XE.

Monito.com

Global Impact Finance Ltd
Rue du Pont 22
1003 Лозанна
Швейцарія

Розкриття інформації про партнерство

Замість банерної реклами та платного контенту, Monito заробляє гроші за допомогою партнерських посилань, що ведуть до різних постачальників платіжних послуг, представлених на нашому вебсайті. Хоча ми наполегливо працюємо над пошуком найкращих пропозицій на ринку, однак не можемо розглянути всі доступні для вас варіанти. Широкий спектр надійних партнерів дозволяє нам давати детальні, неупереджені та орієнтовані на вирішення проблем споживачів рекомендації. Це допомагає нам з’єднувати наших користувачів із провайдерами, які відповідають їхнім потребам. З’єднуючи провайдерів з новими клієнтами, ми створюємо безпрограшні умови для всіх учасників. Однак, хоча деякі посилання на Monito дійсно можуть принести нам винагороду, цей факт ніколи не впливає на об’єктивність та чесність наших думок, рекомендацій та оцінок.