ABD'den Türkiye'ye para göndermenin en ucuz yolunu bulun

Hakkımızda yazanlar
ForbesThe GuardianBusiness InsiderLe Monde

ABD'den Türkiye'ye $300 transfer için 6 sağlayıcıyı karşılaştır

Sonuçlar 7 gün önce güncellendi.

En güncel ve kesin sonuçlar için yeni bir arama başlat

4 sonucu karşılaştır

Alıcıya ulaşan tutara göre sıralandı

 • En iyi teklif
  Remitly
  9.0
  İlk transferinizde tercihli fiyat ve/ya da döviz kuru
  Aynı gün

  Alıcıya ulaşan

  • Ödeme şekli: Kredi kartı, Debit kart

   TRY 4,581

   TRY 4,478


  4 - 6 güne

  Alıcıya ulaşan

  • Ödeme şekli: Banka havalesi

   TRY 4,581

   TRY 4,478

 • Wise
  9.5
  1 - 2 güne

  Alıcıya ulaşan

  • Ödeme şekli: Doğrudan banka ödemesi

   TRY 4,540

  • Ödeme şekli: Debit kart

   TRY 4,492

  • Ödeme şekli: Banka havalesi

   TRY 4,484

  • Ödeme şekli: Kredi kartı

   TRY 4,369

 • Paysend
  8.2
  2 gün

  Alıcıya ulaşan

  • Ödeme şekli: Kredi kartı, Debit kart

   TRY 4,503

 • Small World
  8.1
  Sadece seçili ABD eyaletlerinde ikamet edenler için geçerlidir.
  Türkçe olarak mevcut değildir
  Aynı gün

  Alıcıya ulaşan

  • Ödeme şekli: Debit kart, Kredi kartı, Banka havalesi

   TRY 4,349

Para transferi sağlayıcılarından transfer ücretlerini, döviz kurlarını ve diğer verileri farklı şekillerde elde ediyoruz - çoğunlukla gerçek zamanlı olarak. Karşılaştırma verilerimizin kalitesini sürekli kontrol ediyoruz, ancak %100 doğruluğunu garanti edemeyiz.


ABD'den Türkiye'ye en iyi kurla nasıl para gönderilir?

Monito, ABD'den Türkiye'ye para göndermek için 6 farklı para transferi sağlayıcısını karşılaştırıyor.

Alıcının Türkiye'de yer alan bir banka hesabına Türk lirası almasını istiyorsanız, Remitly şu an için oldukça uygun USD-TRY değişim oranı (güncel kur: 1 USD = 15,27 TRY) ile en iyi teklifi sunuyor.

Karşılaştırıldığında, aynı transferi Small World ile yapsaydınız toplam 17,9 USD (yaklaşık 6 katı kadar) ödeyecektiniz.

Alıcının Türkiye'de nakit euro almasını istiyorsanız, en ucuz seçenek şu anda en iyi USD-TRY kuru (güncel kur 1 USD = 15,27 TRY) ile Remitly.

Karşılaştırıldığında, aynı transferi Small World ile yapsaydınız toplam 17,9 USD ödeyecektiniz.

Bu öneri birkaç dakika önce güncellendi.

Bunun yerine ABD'ye Türkiye'den para göndermek ister misiniz?

E-posta bildirimleri alın

Size döviz kurlarını, en iyi teklifleri ve diğer faydalı ipuçlarını göndereceğiz.

Devam ederek Monito'nun Gizlilik Politikasını kabul etmiş ve size e-posta bildirimlerinin yanı sıra, para transferi ipuçları, tavsiye ve pazarlama e-postaları göndermemize izin vermiş olursunuz. Dilediğiniz her an abonelikten çıkabilirsiniz. Gizlilik Politikamızı okuyun.

 • 10 milyondan fazla para transferi karşılaştırması yapıldı.

 • Transfer ücretlerinden 38 milyon dolardan fazla tasarruf sağlandı

 • 200 para transfer hizmeti incelenip karşılaştırıldı

 • Gizli ücretlerden kaçınmanıza yardımcı olacak 650 rehber

ABD'den Türkiye'ye Para Gönderme için Monito'nun Önerdikleri

Bugünün en ucuz para transferi hizmeti yarının en ucuzu olmayabilir. ABD'den Türkiye'ye para transferinde ihtiyacınız olan en uygun hizmeti bulmak için son 30 gün içinde en iyi performans gösteren sağlayıcıları Monito'da karşılaştırın.

recommendation icon

ABD'den Türkiye'ye Para Göndermenin En İyi Yolları

Amerika'dan Türkiye'ye Para Göndermenin En Ucuz Yolları

 1. %0.65 toplam ücretle Remitly
 2. %1.40 toplam ücretle Wise
 3. %1.6 toplam ücretle Paysend

21.03.2022 tarihi itibariyle 1.000,00 dolar tutarında transfer için döviz kuru marjı dahil toplam ücretler sıralandı.

Amerika'dan Türkiye'ye Para Göndermek İçin En Uygun Yöntemler

Anna Berdnik- Unsplash

 1. Doğrudan ACH banka ödemesi için Wise
 2. Banka transferi için Remitly
 3. Kartla ödeme için Paysend
 4. Nakit Teslim Alma için WorldRemit

Amerika'dan Türkiye'ye Nasıl Para Gönderilir?

Siz de Amerika'da yaşayıp ABD'den Türkiye'ye sık sık para gönderiyorsanız, hiç şüphesiz transfer ücretlerini minimumda tutmak sizin için de oldukça önemli bir konu. ABD'den Türkiye'ye daha uyguna para göndermek istiyorsanız, dikkat edilmesi gereken en önemli nokta para transferi yapmadan önce detaylı bir ön araştırma yapmak ve tüm transfer hizmetlerini karşılaştırmaktır. Bu adımda Monito'nun karşılaştırma aracı size çok yardımcı olacak. En iyi Dolar-TL kurunu veren ve düşük komisyon alan transfer sağlayıcısını Monito'nun karşılaştırma aracını kullanarak kolayca bulabilirsiniz.

Amerika'dan Türkiye'ye para göndermenin birçok yolu vardır, fakat her yöntem ihtiyaçlarınıza uygun olmayabilir. Örneğin; klasik bankalar veya Western Union gibi firmalar üzerinden yapılan transfer işlemlerinde transfer ücreti dışında döviz kurundan da genellikle yüksek gizli bir komisyon alınır. Dolayısıyla tüm ücretler hesaba katıldığında transfer işlemi sizin için çok maliyetli olabilir.

ABD'den Türkiye'ye para transferi için ilk akla gelen yöntem Banka Transferi (SWIFT) ve Nakit Teslim Alma seçeneği olsa da gelişen online bankacılık ve sunulan çeşitli transfer yöntemleri sayesinde artık daha iyi döviz kuru ile düşük masraflı uluslararası para transferi işlemi gerçekleştirmek mümkün. Aşağıda bu konuya daha detaylı değindik.

Online Para Transferi Hizmetleri

Amerika'dan Türkiye'ye para göndermek artık eskisi kadar karmaşık değil. Üstelik artık pahalı banka transferleri veya Western Union gibi klasik nakit temelli transfer hizmetleri dışında piyasada çok daha ucuza hizmet veren birçok seçeneğiniz var. ABD'den Türkiye'ye para göndermek için Wise veya Remitly gibi online platformları kullanarak düşük komisyonlu, hızlı ve güvenilir para transferleri gerçekleştirebilirsiniz. Bu gibi online para transferi firmaları geleneksel bankalardan çok daha iyi döviz kuru verir ve transfer ücretleri de genellikle daha düşüktür.

Örneğin Wise bankaların aksine döviz kuruna fazladan ücret yansıtmaz, başka bir deyişle Dolar-TL kuru üzerinden sizden gizli bir ücret almaz. Paranızı her zaman adil kur üzerinden çevirir ve aldığı ücretleri net ve açık bir şekilde kullanıcıya gösterir. Böylece kur farkından etkilenmeden Amerika'dan Türkiye'ye genelde 1 gün içinde kolayca para gönderebilirsiniz.

Döviz kuru ve ücretler değişebileceğinden Amerika'dan Türkiye'ye para gönderme için mutlaka her zaman tüm seçenekleri önceden Monito aracında karşılaştırın.

Amerika'dan Türkiye'ye Para Göndermek Kaç Gün Sürer?

ABD'den Türkiye'ye para gönderme süresi ödeme yöntemi, para alma yöntemi gibi sebeplere bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Uygun ücret yanında hız da sizin için önemli bir faktörse bazı online transfer sağlayıcıları üzerinden birkaç saat hatta dakikalar içinde hızlı bir şekilde transfer işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

ABD'den Türkiye'ye banka transferi söz konusu olduğunda, örneğin Remitly, mevcut en hızlı transferlerden biridir. Para alıcının hesabına genellikle aynı gün ulaşır. Nakit teslim alma transferleri için ise WorldRemit ve Remitly ortalama olarak en hızlı hizmetlerdir. Para genellikle ABD'de ödeme yapıldıktan sonra birkaç dakika içinde Türkiye'de teslim alınmaya hazırdır.

Amerika'dan Türkiye'ye Para Gönderme Hakkında Sık Sorulan Sorular

Pahalı hizmetler dışında herkes kazanır.

Monita’da tek kaybeden pahalı bankalar ya da para transferi hizmeti sağlayıcılarıdır!

Tarafsızlığımızı sağlamak için karşılaştırmalarımızda her zaman şeffaf, objektif ve doğrulanabilir kriterler kullanırız. Hiçbir şirket sonuçlarımızın en üstünde yer satın alamaz.

Karşılaştırmalarımıza mümkün olduğu kadar çok sağlayıcıyı dahil ediyoruz ve neredeyse sektördeki tüm büyük ve yenilikçi şirketlerle ortaklıklarımız var.

Sağlayıcının doğrudan kendi sitesinde yer alan fiyattan daha fazlasını ödemeyeceğinizi garanti ederiz. Ayrıca birçok ortağımızla size özel teklifler sunmak için görüşmeler yapıyoruz.

 • En ucuz sağlayıcıyı seçerek para transferinizden tasarruf edersiniz.

 • En iyi sağlayıcılar pahalı pazarlama yöntemlerine yatırım yapmadan yeni müşteriler kazanır. Bu maliyetlerini (ve fiyatlarını) düşük tutmalarına yardımcı olur.

 • Monito, seçtiğiniz sağlayıcıdan bir yönlendirme ücreti alır. Bu, hizmetimizi size ücretsiz olarak sunmamızı sağlar.

Başka Merak Ettikleriniz?

Neden Monito'ya güvenebilirsiniz?

Yurt dışına para göndermenin aşırı maliyetli olduğunu muhtemelen hepiniz çok iyi biliyorsunuzdur. 2013 yılında kurucularımız François, Laurent ve Pascal, bu can sıkıcı gerçekle kendileri yüzleştikten sonra, dünyadaki en iyi para transferi servislerini karşılaştırmak için gerçek zamanlı bir arama motoru piyasaya sürdü.

Bugün her yıl yaklaşık 8 milyon insan Monito'nun ödüllü karşılaştırmalarına, incelemelerine ve rehberlerine güveniyor. Önerilerimiz milyonlarca fiyatlandırma verisi ve onlarca uzman testi ile desteklenmektedir. Böylece en doğru kararı güvenle verebilirsiniz.

Monito Hakkında Daha Fazla
 • Dünya genelinde 15 milyondan fazla kullanıcı Monito'ya güveniyor.

 • Monito uzmanları, para transfer hizmetlerini araştırmak ve test etmek için saatler harcar.

 • Partnerlerimizden alabileceğimiz komisyonlar bağımsızlığımızı asla etkilemez.

Reel Döviz Kuru

Transferinizin toplam maliyetini hesaplarken her sağlayıcının işlemleriniz için uyguladığı döviz kurunu, XE'den aldığımız güncel reel döviz kuru verileriyle karşılaştırırız.

Monito.com

Global Impact Finance Ltd
Avenue de Montchoisi 35
1006 Lausanne
İsviçre

İş birliklerimiz hakkında
Monito, banner reklamlar ve ödeme duvarı yerine web sitemizde görüntülenen farklı transfer şirketlerine yönlendirilen komisyonlu linkler aracılığı ile para kazanmaktadır. Piyasadaki en iyi fırsatları bulmak için çok çalışsak da mevcut her olası hizmeti değerlendiremeyebiliriz. Geniş yelpazedeki güvenilir ortaklarımız, her türlü tüketici sorusu ve problemine ayrıntılı, tarafsız ve çözüm odaklı önerilerde bulunabilmemiz için bize detaylı bilgi sağlarlar. Bu bize kullanıcılarımızı ihtiyaçlarına uygun doğru sağlayıcılarla eşleştirirken sağlayıcıların da yeni müşterilerini bulmalarına yardımcı olmamıza olanak tanır ve böylece herkes kazanır. Monito'daki bazı bağlantılardan bir komisyon alıyor olsak da bu, görüşlerimizin, önerilerimizin ve değerlendirmelerimizin bağımsızlığını ve tarafsızlığını asla etkilemez.