Porównujemy na bieżąco wszystkie opcje przelewu
200,00 między walutami GBP–PLN

Czas przelewu z Anglii do Polski

Pieniądze z Anglii do Polski można przesyłać na wiele sposobów. Którą jednak opcję wybrać, aby przelew z UK do kraju był tani, ale przede wszystkim szybki? Masz rację, decyzja nie jest łatwa, bo czas realizacji przelewów z Anglii jest zróżnicowany i zależy od kilku czynników, takich jak rodzaj płatności czy przelewana kwota. 

 

Standardowy czas przelewu z Anglii do Polski to około 2-5 dni roboczych. Co jednak możemy zrobić, gdy zależy nam na szybkim przelewie z Wielkiej Brytanii do Polski, a koszty są dla nas trochę mniej istotne? Na rynku jest wiele firm, z którymi uda nam się ekspresowo wysłać pieniądze.

 

Najszybciej zostaną zrealizowane przelewy, za które zapłacimy kartą debetową lub kredytową. Przy tak szybkich przelewach trzeba się jednak liczyć z dodatkowymi opłatami. Błyskawiczny przelew z UK do Polski zrealizujemy z firmą EasySend lub TransferGo (za dodatkową opłatą w wysokości około 4 GBP). Należy pamiętać, że najszybsze opcje przelewów z Anglii do Polski są dostępne jedynie w określonych godzinach, które możemy sprawić na stronach poszczególnych firm.

Równie szybko są realizowane przelewy z możliwością odbioru gotówki w placówce w Polsce. Takie transfery wykonasz z EasySend, Sami Swoi lub MoneyGram. Jedynym minusem jest ich cena, która wynosi od 3,11 GBP aż do 12,21 GBP! 


Jak przelać pieniądze do Polski z UK tanio, szybko i bezpiecznie - przewodnik


Co roku Polacy mieszkający w Anglii przesyłają do Polski aż 833 miliony funtów. Ta ogromna kwota mogłaby być znacznie wyższa, gdyby nie wysokie opłaty za przelewy międzynarodowe. Firmę, której powierzamy swoje pieniądze, często wybieramy bez zastanowienia, przez co rocznie tracimy nawet 33 miliony funtów!

Na rynku istnieje wiele różnych sposobów na przesyłanie pieniędzy z Wielkiej Brytanii do Polski. Tradycyjny przelew na konto bankowe, przekaz gotówki w placówce u agenta, transfer online poprzez innowacyjne firmy zajmujące się przelewami zagranicznymi czy też przelew z wymianą walut w kantorach internetowych.

Zastanawiasz się więc jak najkorzystniej przelać pieniądze z Anglii do Polski? Zapoznaj się z naszym przewodnikiem, w którym omówimy wszystkie sposoby, rozważymy ich wady i zalety oraz znajdziemy najlepszą metodę na przelew z UK do Polski. Dzięki temu prześlesz pieniądze tanio, szybko, bezpiecznie i zawsze po korzystnym kursie wymiany walut. Z porównywarką Monito na pewno uda Ci się znaleźć najkorzystniejszy sposób na przelanie pieniędzy do Polski, który będzie odpowiadał wszystkim Twoim potrzebom. Nigdy więcej nie trać pieniędzy na transferach z UK do Polski.
Rozdział 1

Ile kosztuje przelew z UK do Polski?

Całkowita cena przelewu z Anglii do Polski zależy od wysokości opłaty za przelew oraz kursu wymiany funta na złotówki. Jednak tak naprawdę najważniejszy przy przelewaniu pieniędzy jest kurs wymiany walut. Im wyższy kurs wymiany, tym więcej złotych trafi do odbiorcy w Polsce. Warto więc zawsze sprawdzić kurs proponowany przez wszystkie firmy wykonujące przelewy z UK do Polski, aby mieć pewność, że nasze ciężko zarobione pieniądze zostaną wymienione po jak najlepszym kursie.

Natomiast opłata za transfer zależy przede wszystkim od czasu jego realizacji, sposobu wpłaty pieniędzy oraz opcji ich odbioru w Polsce. Robiąc przelew międzynarodowy z UK do Polski, musimy koniecznie określić, kiedy pieniądze mają znaleźć u odbiorcy w kraju. Im szybciej odbiorca otrzyma pieniądze, tym więcej będzie kosztował sam przelew.


Rozdział 2

Tradycyjny przelew bankowy z Anglii na konto w Polsce

Najprostsza metoda na przesłanie pieniędzy z UK do Polski to tradycyjny przelew bankowy. Nie potrzebujemy do niego nic poza kontem w brytyjskim banku oraz danymi odbiorcy w Polsce. Ta forma przesyłania pieniędzy ma jednak sporo wad i jest jednym z najmniej korzystnych sposobów na zagraniczny przelew.

Opłata za transfer z Wielkiej Brytanii do Polski jest wysoka i wynosi nawet kilkadziesiąt złotych. Oprócz ceny za przelew bankowy, należy również zwrócić uwagę na ukryte koszty transferów pieniędzy - banki proponują znacznie zaniżony kurs wymiany funtów na złotówki. W dodatku, taki przelew trafia na konto odbiorcy dopiero po kilku dniach. Co więcej, banki naliczają dodatkowe opłaty za prowadzenie konta, przelewy, kartę debetową lub za pobranie pieniędzy z bankomatu. Jednorazowo te opłaty nie wydają się zbyt wysokie, jeśli jednak podsumujemy wszelkie wydatki związane z przelewaniem bankowymi to okaże się, że rocznie tracimy nawet do kilkuset złotych (albo jeszcze więcej). Tradycyjny przelew bankowy nie jest więc najkorzystniejszą metodą na przelewy pieniędzy z UK do Polski.


Rozdział 3

Jakie dane są potrzebne do wykonania tradycyjnego przelewu bankowego z UK do Polski?

Jeśli jednak zdecydujemy się na wykonanie tradycyjnego przelewu z Anglii na konto w Polsce, będziemy potrzebować kilku informacji. Po pierwsze będzie nam potrzebny numer SWIFT banku (lub BIC) oraz numeru IBAN. Wszystkie te nazwy brzmią dość skomplikowanie, ale są to podstawowe i łatwo dostępne informacje potrzebne do wykonania przelewu do Polski.

Czym jest SWIFT? To międzynarodowy kod bankowy, który identyfikuje banki na całym świecie. Nosi on również nazwę BIC (Bank Identifier Code). Każdy bank posiada swój indywidualny kod SWIFT/BIC. SWIFT składa się zwykle z 8-11 znaków, możemy go sprawdzić na tej stronie lub na stronie swojego banku. Numer IBAN zaś to międzynarodowy numer rachunku bankowego, czyli zwykły numer konta odbiorcy, poprzedzony w przypadku polskich kont kodem „PL”. W Polsce numer ten składa się z 28 znaków.

Pamiętaj jednak, że istnieją tańsze i szybsze sposoby na przelew z UK do Polski niż tradycyjne przelewy na konto bankowe w Polsce. Wszystkie najbardziej aktualne i najtańsze oferty znajdziesz na Monito.


Rozdział 4

Przelew z UK do Polski za pośrednictwem portfela elektronicznego

Dość popularnym sposobem na przelewy z Wielkiej Brytanii do Polski jest przekaz za pomocą portfela cyfrowego, na przykład z firmą PayPal. Choć jest to wygodny sposób na międzynarodowy przelew pieniędzy, nie należy niestety ani do najtańszych, ani do najszybszych. Informacje o płatnościach oraz przewalutowaniu nie są zbyt przejrzyste, a opłata za przelew zależy od wysokości przelewanej przez nas kwoty. Pieniądze trafiają na konto odbiorcy nawet po tygodniu od przesłania środków. W dodatku proponowany przez PayPal kurs wymiany walut nie należy do najlepszych. Wysyłając więc pieniądze za granicę z PayPal sporo tracimy na transakcji, dlatego warto wziąć pod uwagę inne sposoby na przesyłanie pieniędzy z UK do Polski.


Rozdział 5

Przekaz gotówki w placówce u agenta

Jeśli natomiast cenisz bezpośrednią obsługę klienta, na pewno spodoba Ci się opcja wysłania gotówki w placówce u agenta. W tym przypadku możesz liczyć na pomoc pracownika, a odbiorca otrzyma pieniądze bezpośrednio do ręki. Ta forma zagranicznego przekazu nieźle sprawdza się przy przesyłaniu mniejszych kwot z Anglii do Polski.

Taki przekaz z UK do Polski można wykonać na przykład z firmą MoneyGram. Aby go zrealizować musimy udać się do jednej z placówek znajdujących się w Wielkiej Brytanii. Do wykonania przekazu będzie nam potrzebny nasz dowód osobisty (lub paszport), dane odbiorcy w Polsce oraz pieniądze (wraz z opłatą), które chcemy wysłać.

Niestety wysyłając pieniądze w ten sposób musimy przygotować się na długie kolejki. Miejsca, gdzie można wysłać gotówkę są zazwyczaj bardzo oblegane. To na pewno nie jest metoda dla tych, którzy mają mało czasu. Ten sposób transferu pieniędzy z Wielkiej Brytanii nie należy również do najtańszych, dlatego warto rozważyć inne dostępne na rynku metody przelewów.


Rozdział 6

Przelew online z firmami specjalizującymi się w przelewach międzynarodowych z UK do Polski

Cenisz czas i wygodę, a wszystkie swoje sprawy załatwiasz przez internet? Najlepszą opcją na przelew z UK do Polski będzie dla Ciebie transfer dokonany przez jedną z firm, które specjalizują się w przelewach międzynarodowych, takich jak Lebara Money, TransferWise, Azimo czy TransferGo. Takie transfery to najtańsza i najszybsza opcja na przelewy do Polski, a w dodatku niezwykle prosta. Nie ma tu ukrytych opłat, tak jak w bankach, nie musimy również stać w kolejkach, jak w przypadku przekazów pieniężnych. W dodatku nasze funty są przeliczane po korzystnym rzeczywistym kursie wymiany walut.

Wszystko odbywa się w kilku prostych krokach. Zakładasz bezpłatne konto za pomocą adresu e-mail, przelewasz funty, Twoje pieniądze są przeliczane po korzystnym kursie, a następnie przelewane na konto odbiorcy w Polsce. Wszystkie dostępne na rynku oferty możesz sprawdzić na Monito i wybrać taką, która najbardziej Ci odpowiada. Warto to zrobić, ponieważ ceny za przelewy oraz kursy walut ciągle się zmieniają i zależą od kwoty przelewu oraz czasu jego realizacji.


Rozdział 7

Jakie firmy oferują przelewy międzynarodowe z UK do Polski?

Skoro już wiesz, że najtańszą opcją jest przesłanie pieniędzy z jedną z firm specjalizujących się w przelewach międzynarodowych, warto się zastanowić, którą z nich wybrać? Ponieważ w Anglii mieszka tak wielu Polaków, na rynku istnieje wielu pośredników, którzy zajmują się przelewami do kraju. Z porównywarką Monito znajdziesz wiele firm, które specjalizują się w przelewach pieniędzy z UK do Polski. Możesz wybrać międzynarodowe, takie jak Western Union, Xendpay czy CurrencyFair. Na rynku działają również operatorzy, którzy specjalizują się w przelewach wyłącznie do Polski, tacy jak Sami Swoi, Easysend, England.pl, Funcik czy Minutka. Przelew pieniędzy z polską firmą to świetna opcja, gdy zależy nam na kontakcie z biurem obsługi klienta w języku polskim. Na rynku wciąż pojawiają się nowe firmy, warto więc zawsze sprawdzić najbardziej aktualne oferty, aby znaleźć najtańszą i najszybszą opcję dla naszego przelewu z Wielkiej Brytanii do Polski.


Rozdział 8

Transfer online z UK do Polski z odbiorem gotówki na poczcie

Chcesz przelać pieniądze z Wielkiej Brytanii do Polski, ale odbiorca nie posiada konta bankowego? W takiej sytuacji sprawdzą się przekazy pieniężne, które można odebrać na poczcie w Polsce. Ten sposób jest bardzo wygodny, ponieważ w kraju znajduje się ponad 5000 urzędów pocztowych, w związku z tym z odbiorem gotówki nie powinno być żadnych problemów.

To szybki i prosty sposób przesyłania pieniędzy z UK do Polski. Wystarczy wysłać pieniądze z brytyjskiego konta, a odbiorca może odebrać gotówkę w urzędzie pocztowym. Osoba, która odbiera gotówkę na poczcie musi mieć przy sobie kody autoryzacji, które zostają wysłane na jej telefon komórkowy oraz dowód osobisty, dzięki któremu potwierdzi swoją tożsamość.

Na rynku funkcjonuje kilka firm, które oferują możliwość wykonania przelewu z Wielkiej Brytanii z możliwością odbioru gotówki w Polsce. Na przykład z firmą EasySend przekaz pieniężny, który zostanie zrealizowany do godziny 14 w dzień roboczy, może zostać odebrany na poczcie w Polsce już w ciągu 10 minut! Opcję odbioru na poczcie posiada również firma Sami Swoi. Pieniądze można odebrać już w 1.5 godziny od ich przesłania z Wielkiej Brytanii.


Rozdział 9

Jakie są najszybsze sposoby na przelewy z UK do Polski?

Ja długo trwa realizacja przelewu do Polski z UK? Ogólnie przyjętym standardem międzynarodowym jest realizacja przelewów w jeden dzień roboczy.

Czas wykonania przelewu z UK do Polski zależy przede wszystkim od tego, jaką metodę płatności za transfer wybierzemy. Jeden z najszybszych sposobów to wysłanie pieniędzy za pomocą karty debetowej. Taka transakcja będzie sfinalizowana od razu. Warto jednak pamiętać, że obowiązują tutaj pewne limity - kwota jednorazowego przelewu musi mieścić się w przedziale 2000-5000 funtów. Jeżeli natomiast zdecydujemy się na wykorzystanie karty kredytowej, przelew zostanie sfinalizowany w tak samo szybkim tempie, ale… będziemy musieli ponieść dodatkową opłatę za korzystanie z karty kredytowej.

Czasami zdarza się, że musimy szybko wykonać przelew do Polski. Na szczęście istnieją sposoby, dzięki którym nasze pieniądze znajdą się na koncie odbiorcy nawet w ciągu godziny. Jeśli zależy nam na szybkości naszego przelewu na pewno nie powinniśmy brać pod uwagę tradycyjnego przelewu bankowego. Nie dość, że te sposoby są bardzo drogie, to w dodatku przelanie pieniędzy do Polski zajmuje nawet kilka dni. Również przelewy dokonywane poprzez PayPal czy Skrill nie należą do najszybszych, zajmują nawet do kilku dni.

Najszybszą opcją są przelewy wykonywane przez firmy specjalizujące się w przelewach międzynarodowych online. Niektóre z nich oferują szybkie przelewy, które w błyskawicznym tempie trafiają na konto odbiorcy w Polsce. Przykładowo, gdy wykonamy przelew do południa (w dzień roboczy), to z firmą England.pl pieniądze trafią na konto odbiorcy tego samego dnia. Błyskawiczne przelewy są oferowane również przez TransferGo, Funcik oraz firmę Minutka. Za błyskawiczny przelew będziemy musieli zapłacić od 2 do 7 funtów.


Rozdział 10

Czy przesyłanie pieniędzy z Wielkiej Brytanii do Polski przez internet jest bezpieczne?

Na Monito znajdziesz wyłącznie firmy, które działają zgodnie z licencją przyznawaną przez międzynarodowe instytucje finansowe. Co to znaczy? Zarówno banki, jak i firmy specjalizujące się w przelewach międzynarodowych, podlegają restrykcyjnym regulacjom prawnym oraz finansowym. Są pod stałą kontrolą brytyjskich urzędów finansowych: FCA (Financial Conduct Authority) oraz HMRC (Her Majesty's Revenue and Customs).

Każda firma specjalizująca się w przelewach międzynarodowych inwestuje w wysokiej klasy systemy IT, w tym w system 3D Secure oraz protokoły bezpieczeństwa. Firmy transferowe dbają również o poufność danych swoich klientów. Stosują szyfrowanie swoich stron internetowych za pomocą SSL, dzięki czemu wpisywane przez nas dane nie mogą być zmienione ani wykorzystane przez osoby postronne.

Ponadto, żadna z firm transferowych nie ma dostępu do Twojego konta bankowego ani konta klienta. Twoje środki finansowe znajdują się na innych kontach niż środki finansowe firm transferowych. Dzięki temu masz pewność, że w razie jakichkolwiek problemów finansowych firmy, Twoje pieniądze są całkowicie bezpieczne.

Poza tym, zanim prześlesz pieniądze UK do Polski z firmami zajmującymi się przelewami online, możesz przeczytać setki opinii na portalu TrustPilot, zamieszczonych przez ich klientów. W większości przypadków firmy te mają bardzo wysokie opinie, 5 na 5 gwiazdek!


Przelewasz pieniądze z Wielkiej Brytanii? Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej, koniecznie sprawdź artykuł o przelewach z UK, napisany przez ekspertów z Monito.

Poznaj 13 najlepszych wykonawców przelewów na konto bankowe prowadzone w kraju GBP

 • Zobacz koszty przelewu

  Całkowity koszt

  0,16 GBP
  Kurs wymiany 4,8657 
  (-0,08%
  Opłaty 0 GBP

  Opcje płatności

  Szybkość

  • Przelew bankowy
   3-5 dni
  • Karta kredytowa
   3-5 dni
  • Karta debetowa
   3-5 dni
  • Karta kredytowa
   (+ GBP 4,30)
   Błyskawiczny
  • Karta debetowa
   (+ GBP 4,30)
   Błyskawiczny
 • Zobacz koszty przelewu

  Całkowity koszt

  0,99 GBP
  Kurs wymiany 4,8454 
  (-0,50%
  Opłaty 0 GBP

  Opcje płatności

  Szybkość

  • Przelew bankowy
   Następny dzień
  • Karta debetowa
   Następny dzień
  • Karta kredytowa
   Następny dzień
 • Zobacz koszty przelewu

  Całkowity koszt

  1,33 GBP
  Kurs wymiany 4,8683 
  (-0,03%
  Opłaty 1,28 GBP

  Opcje płatności

  Szybkość

  • Karta debetowa
   Następny dzień
  • Karta kredytowa
   Następny dzień
  • Przelew bankowy
   Następny dzień
 • Zobacz koszty przelewu

  Całkowity koszt

  2,71 GBP
  Kurs wymiany 4,8035 
  (-1,36%
  Opłaty 0 GBP 5,00 GBP
  ZEROWE opłaty za 1. i 10. przelew pieniędzy

  Opcje płatności

  Szybkość

  • Przelew bankowy
   Błyskawiczny
  • Karta debetowa
   Błyskawiczny
 • Zobacz koszty przelewu

  Całkowity koszt

  3,39 GBP
  Kurs wymiany 4,7870 
  (-1,70%
  Opłaty 0 GBP

  Opcje płatności

  Szybkość

  • Karta debetowa
   Następny dzień
  • Karta debetowa
   2 dni
   (+ GBP 2,99)
 • Zobacz koszty przelewu

  Całkowity koszt

  3,42 GBP
  Kurs wymiany 4,8716 
  (+0,04%
  Opłaty 3,50 GBP

  Opcje płatności

  Szybkość

  • Karta debetowa
   2 dni
  • Karta kredytowa
   2 dni
  • Przelew bankowy
   2 dni
 • Zobacz koszty przelewu

  Całkowity koszt

  3,83 GBP
  Kurs wymiany 4,8369 
  (-0,67%
  Opłaty 2,49 GBP

  Opcje płatności

  Szybkość

  • Karta kredytowa
   Następny dzień
  • Karta debetowa
   Następny dzień
 • Zobacz koszty przelewu

  Całkowity koszt

  4,02 GBP
  Kurs wymiany 4,7717 
  (-2,01%
  Opłaty 0 GBP

  Opcje płatności

  Szybkość

  • Przelew bankowy
   Ten sam dzień
  • Karta kredytowa
   Ten sam dzień
 • Zobacz koszty przelewu

  Całkowity koszt

  4,50 GBP
  Kurs wymiany 4,8569 
  (-0,26%
  Opłaty 3,98 GBP

  Opcje płatności

  Szybkość

  • Karta debetowa
   Następny dzień
  • Karta debetowa
   Błyskawiczny
   (+ GBP 5,00)
 • Zobacz koszty przelewu

  Całkowity koszt

  4,65 GBP
  Kurs wymiany 4,8026 
  (-1,38%
  Opłaty 1,90 GBP

  Opcje płatności

  Szybkość

  • Karta debetowa
   2 dni
  • Karta debetowa
   Ten sam dzień
   (+ GBP 2,00)
  • Karta debetowa
   Błyskawiczny
   (+ GBP 4,00)
 • Zobacz koszty przelewu

  Całkowity koszt

  8,16 GBP
  Kurs wymiany 4,7197 
  (-3,08%
  Opłaty 2,00 GBP

  Opcje płatności

  Szybkość

  • Przelew bankowy
   3-5 dni
  • PayPal
   3-5 dni
 • Zobacz koszty przelewu

  Całkowity koszt

  10,76 GBP
  Kurs wymiany 4,7196 
  (-3,08%
  Opłaty 4,60 GBP

  Opcje płatności

  Szybkość

  • Karta debetowa
   3-5 dni
  • Przelew bankowy
   3-5 dni
  • Karta kredytowa
   (+ GBP 3,80)
   2 dni

Odbiór gotówki od agenta

Poznaj 3 najlepszych usługodawców pozwalających na odbiór gotówki u agenta w kraju GBP

 • Zobacz koszty przelewu

  Całkowity koszt

  2,71 GBP
  Kurs wymiany 4,8035 
  (-1,36%
  Opłaty 0 GBP 3,90 GBP
  ZEROWE opłaty za 1. i 10. przelew pieniędzy

  Opcje płatności

  Szybkość

  • Przelew bankowy
   Błyskawiczny
  • Karta debetowa
   Błyskawiczny
 • Zobacz koszty przelewu

  Całkowity koszt

  6,43 GBP
  Kurs wymiany 4,7370 
  (-2,72%
  Opłaty 0,99 GBP

  Opcje płatności

  Szybkość

  • Karta debetowa
   Ten sam dzień
 • Zobacz koszty przelewu

  Całkowity koszt

  11,09 GBP
  Kurs wymiany 4,7697 
  (-2,05%
  Opłaty 6,99 GBP

  Opcje płatności

  Szybkość

  • Karta debetowa
   Błyskawiczny
  • Karta kredytowa
   Błyskawiczny


Pokaż wykres


Czas przelewu z Anglii do Polski

Pieniądze z Anglii do Polski można przesyłać na wiele sposobów. Którą jednak opcję wybrać, aby przelew z UK do kraju był tani, ale przede wszystkim szybki? Masz rację, decyzja nie jest łatwa, bo czas realizacji przelewów z Anglii jest zróżnicowany i zależy od kilku czynników, takich jak rodzaj płatności czy przelewana kwota. 

 

Standardowy czas przelewu z Anglii do Polski to około 2-5 dni roboczych. Co jednak możemy zrobić, gdy zależy nam na szybkim przelewie z Wielkiej Brytanii do Polski, a koszty są dla nas trochę mniej istotne? Na rynku jest wiele firm, z którymi uda nam się ekspresowo wysłać pieniądze.

 

Najszybciej zostaną zrealizowane przelewy, za które zapłacimy kartą debetową lub kredytową. Przy tak szybkich przelewach trzeba się jednak liczyć z dodatkowymi opłatami. Błyskawiczny przelew z UK do Polski zrealizujemy z firmą EasySend lub TransferGo (za dodatkową opłatą w wysokości około 4 GBP). Należy pamiętać, że najszybsze opcje przelewów z Anglii do Polski są dostępne jedynie w określonych godzinach, które możemy sprawić na stronach poszczególnych firm.

Równie szybko są realizowane przelewy z możliwością odbioru gotówki w placówce w Polsce. Takie transfery wykonasz z EasySend, Sami Swoi lub MoneyGram. Jedynym minusem jest ich cena, która wynosi od 3,11 GBP aż do 12,21 GBP! 


Jak przelać pieniądze do Polski z UK tanio, szybko i bezpiecznie - przewodnik


Co roku Polacy mieszkający w Anglii przesyłają do Polski aż 833 miliony funtów. Ta ogromna kwota mogłaby być znacznie wyższa, gdyby nie wysokie opłaty za przelewy międzynarodowe. Firmę, której powierzamy swoje pieniądze, często wybieramy bez zastanowienia, przez co rocznie tracimy nawet 33 miliony funtów!

Na rynku istnieje wiele różnych sposobów na przesyłanie pieniędzy z Wielkiej Brytanii do Polski. Tradycyjny przelew na konto bankowe, przekaz gotówki w placówce u agenta, transfer online poprzez innowacyjne firmy zajmujące się przelewami zagranicznymi czy też przelew z wymianą walut w kantorach internetowych.

Zastanawiasz się więc jak najkorzystniej przelać pieniądze z Anglii do Polski? Zapoznaj się z naszym przewodnikiem, w którym omówimy wszystkie sposoby, rozważymy ich wady i zalety oraz znajdziemy najlepszą metodę na przelew z UK do Polski. Dzięki temu prześlesz pieniądze tanio, szybko, bezpiecznie i zawsze po korzystnym kursie wymiany walut. Z porównywarką Monito na pewno uda Ci się znaleźć najkorzystniejszy sposób na przelanie pieniędzy do Polski, który będzie odpowiadał wszystkim Twoim potrzebom. Nigdy więcej nie trać pieniędzy na transferach z UK do Polski.
Rozdział 1

Ile kosztuje przelew z UK do Polski?

Całkowita cena przelewu z Anglii do Polski zależy od wysokości opłaty za przelew oraz kursu wymiany funta na złotówki. Jednak tak naprawdę najważniejszy przy przelewaniu pieniędzy jest kurs wymiany walut. Im wyższy kurs wymiany, tym więcej złotych trafi do odbiorcy w Polsce. Warto więc zawsze sprawdzić kurs proponowany przez wszystkie firmy wykonujące przelewy z UK do Polski, aby mieć pewność, że nasze ciężko zarobione pieniądze zostaną wymienione po jak najlepszym kursie.

Natomiast opłata za transfer zależy przede wszystkim od czasu jego realizacji, sposobu wpłaty pieniędzy oraz opcji ich odbioru w Polsce. Robiąc przelew międzynarodowy z UK do Polski, musimy koniecznie określić, kiedy pieniądze mają znaleźć u odbiorcy w kraju. Im szybciej odbiorca otrzyma pieniądze, tym więcej będzie kosztował sam przelew.


Rozdział 2

Tradycyjny przelew bankowy z Anglii na konto w Polsce

Najprostsza metoda na przesłanie pieniędzy z UK do Polski to tradycyjny przelew bankowy. Nie potrzebujemy do niego nic poza kontem w brytyjskim banku oraz danymi odbiorcy w Polsce. Ta forma przesyłania pieniędzy ma jednak sporo wad i jest jednym z najmniej korzystnych sposobów na zagraniczny przelew.

Opłata za transfer z Wielkiej Brytanii do Polski jest wysoka i wynosi nawet kilkadziesiąt złotych. Oprócz ceny za przelew bankowy, należy również zwrócić uwagę na ukryte koszty transferów pieniędzy - banki proponują znacznie zaniżony kurs wymiany funtów na złotówki. W dodatku, taki przelew trafia na konto odbiorcy dopiero po kilku dniach. Co więcej, banki naliczają dodatkowe opłaty za prowadzenie konta, przelewy, kartę debetową lub za pobranie pieniędzy z bankomatu. Jednorazowo te opłaty nie wydają się zbyt wysokie, jeśli jednak podsumujemy wszelkie wydatki związane z przelewaniem bankowymi to okaże się, że rocznie tracimy nawet do kilkuset złotych (albo jeszcze więcej). Tradycyjny przelew bankowy nie jest więc najkorzystniejszą metodą na przelewy pieniędzy z UK do Polski.


Rozdział 3

Jakie dane są potrzebne do wykonania tradycyjnego przelewu bankowego z UK do Polski?

Jeśli jednak zdecydujemy się na wykonanie tradycyjnego przelewu z Anglii na konto w Polsce, będziemy potrzebować kilku informacji. Po pierwsze będzie nam potrzebny numer SWIFT banku (lub BIC) oraz numeru IBAN. Wszystkie te nazwy brzmią dość skomplikowanie, ale są to podstawowe i łatwo dostępne informacje potrzebne do wykonania przelewu do Polski.

Czym jest SWIFT? To międzynarodowy kod bankowy, który identyfikuje banki na całym świecie. Nosi on również nazwę BIC (Bank Identifier Code). Każdy bank posiada swój indywidualny kod SWIFT/BIC. SWIFT składa się zwykle z 8-11 znaków, możemy go sprawdzić na tej stronie lub na stronie swojego banku. Numer IBAN zaś to międzynarodowy numer rachunku bankowego, czyli zwykły numer konta odbiorcy, poprzedzony w przypadku polskich kont kodem „PL”. W Polsce numer ten składa się z 28 znaków.

Pamiętaj jednak, że istnieją tańsze i szybsze sposoby na przelew z UK do Polski niż tradycyjne przelewy na konto bankowe w Polsce. Wszystkie najbardziej aktualne i najtańsze oferty znajdziesz na Monito.


Rozdział 4

Przelew z UK do Polski za pośrednictwem portfela elektronicznego

Dość popularnym sposobem na przelewy z Wielkiej Brytanii do Polski jest przekaz za pomocą portfela cyfrowego, na przykład z firmą PayPal. Choć jest to wygodny sposób na międzynarodowy przelew pieniędzy, nie należy niestety ani do najtańszych, ani do najszybszych. Informacje o płatnościach oraz przewalutowaniu nie są zbyt przejrzyste, a opłata za przelew zależy od wysokości przelewanej przez nas kwoty. Pieniądze trafiają na konto odbiorcy nawet po tygodniu od przesłania środków. W dodatku proponowany przez PayPal kurs wymiany walut nie należy do najlepszych. Wysyłając więc pieniądze za granicę z PayPal sporo tracimy na transakcji, dlatego warto wziąć pod uwagę inne sposoby na przesyłanie pieniędzy z UK do Polski.


Rozdział 5

Przekaz gotówki w placówce u agenta

Jeśli natomiast cenisz bezpośrednią obsługę klienta, na pewno spodoba Ci się opcja wysłania gotówki w placówce u agenta. W tym przypadku możesz liczyć na pomoc pracownika, a odbiorca otrzyma pieniądze bezpośrednio do ręki. Ta forma zagranicznego przekazu nieźle sprawdza się przy przesyłaniu mniejszych kwot z Anglii do Polski.

Taki przekaz z UK do Polski można wykonać na przykład z firmą MoneyGram. Aby go zrealizować musimy udać się do jednej z placówek znajdujących się w Wielkiej Brytanii. Do wykonania przekazu będzie nam potrzebny nasz dowód osobisty (lub paszport), dane odbiorcy w Polsce oraz pieniądze (wraz z opłatą), które chcemy wysłać.

Niestety wysyłając pieniądze w ten sposób musimy przygotować się na długie kolejki. Miejsca, gdzie można wysłać gotówkę są zazwyczaj bardzo oblegane. To na pewno nie jest metoda dla tych, którzy mają mało czasu. Ten sposób transferu pieniędzy z Wielkiej Brytanii nie należy również do najtańszych, dlatego warto rozważyć inne dostępne na rynku metody przelewów.


Rozdział 6

Przelew online z firmami specjalizującymi się w przelewach międzynarodowych z UK do Polski

Cenisz czas i wygodę, a wszystkie swoje sprawy załatwiasz przez internet? Najlepszą opcją na przelew z UK do Polski będzie dla Ciebie transfer dokonany przez jedną z firm, które specjalizują się w przelewach międzynarodowych, takich jak Lebara Money, TransferWise, Azimo czy TransferGo. Takie transfery to najtańsza i najszybsza opcja na przelewy do Polski, a w dodatku niezwykle prosta. Nie ma tu ukrytych opłat, tak jak w bankach, nie musimy również stać w kolejkach, jak w przypadku przekazów pieniężnych. W dodatku nasze funty są przeliczane po korzystnym rzeczywistym kursie wymiany walut.

Wszystko odbywa się w kilku prostych krokach. Zakładasz bezpłatne konto za pomocą adresu e-mail, przelewasz funty, Twoje pieniądze są przeliczane po korzystnym kursie, a następnie przelewane na konto odbiorcy w Polsce. Wszystkie dostępne na rynku oferty możesz sprawdzić na Monito i wybrać taką, która najbardziej Ci odpowiada. Warto to zrobić, ponieważ ceny za przelewy oraz kursy walut ciągle się zmieniają i zależą od kwoty przelewu oraz czasu jego realizacji.


Rozdział 7

Jakie firmy oferują przelewy międzynarodowe z UK do Polski?

Skoro już wiesz, że najtańszą opcją jest przesłanie pieniędzy z jedną z firm specjalizujących się w przelewach międzynarodowych, warto się zastanowić, którą z nich wybrać? Ponieważ w Anglii mieszka tak wielu Polaków, na rynku istnieje wielu pośredników, którzy zajmują się przelewami do kraju. Z porównywarką Monito znajdziesz wiele firm, które specjalizują się w przelewach pieniędzy z UK do Polski. Możesz wybrać międzynarodowe, takie jak Western Union, Xendpay czy CurrencyFair. Na rynku działają również operatorzy, którzy specjalizują się w przelewach wyłącznie do Polski, tacy jak Sami Swoi, Easysend, England.pl, Funcik czy Minutka. Przelew pieniędzy z polską firmą to świetna opcja, gdy zależy nam na kontakcie z biurem obsługi klienta w języku polskim. Na rynku wciąż pojawiają się nowe firmy, warto więc zawsze sprawdzić najbardziej aktualne oferty, aby znaleźć najtańszą i najszybszą opcję dla naszego przelewu z Wielkiej Brytanii do Polski.


Rozdział 8

Transfer online z UK do Polski z odbiorem gotówki na poczcie

Chcesz przelać pieniądze z Wielkiej Brytanii do Polski, ale odbiorca nie posiada konta bankowego? W takiej sytuacji sprawdzą się przekazy pieniężne, które można odebrać na poczcie w Polsce. Ten sposób jest bardzo wygodny, ponieważ w kraju znajduje się ponad 5000 urzędów pocztowych, w związku z tym z odbiorem gotówki nie powinno być żadnych problemów.

To szybki i prosty sposób przesyłania pieniędzy z UK do Polski. Wystarczy wysłać pieniądze z brytyjskiego konta, a odbiorca może odebrać gotówkę w urzędzie pocztowym. Osoba, która odbiera gotówkę na poczcie musi mieć przy sobie kody autoryzacji, które zostają wysłane na jej telefon komórkowy oraz dowód osobisty, dzięki któremu potwierdzi swoją tożsamość.

Na rynku funkcjonuje kilka firm, które oferują możliwość wykonania przelewu z Wielkiej Brytanii z możliwością odbioru gotówki w Polsce. Na przykład z firmą EasySend przekaz pieniężny, który zostanie zrealizowany do godziny 14 w dzień roboczy, może zostać odebrany na poczcie w Polsce już w ciągu 10 minut! Opcję odbioru na poczcie posiada również firma Sami Swoi. Pieniądze można odebrać już w 1.5 godziny od ich przesłania z Wielkiej Brytanii.


Rozdział 9

Jakie są najszybsze sposoby na przelewy z UK do Polski?

Ja długo trwa realizacja przelewu do Polski z UK? Ogólnie przyjętym standardem międzynarodowym jest realizacja przelewów w jeden dzień roboczy.

Czas wykonania przelewu z UK do Polski zależy przede wszystkim od tego, jaką metodę płatności za transfer wybierzemy. Jeden z najszybszych sposobów to wysłanie pieniędzy za pomocą karty debetowej. Taka transakcja będzie sfinalizowana od razu. Warto jednak pamiętać, że obowiązują tutaj pewne limity - kwota jednorazowego przelewu musi mieścić się w przedziale 2000-5000 funtów. Jeżeli natomiast zdecydujemy się na wykorzystanie karty kredytowej, przelew zostanie sfinalizowany w tak samo szybkim tempie, ale… będziemy musieli ponieść dodatkową opłatę za korzystanie z karty kredytowej.

Czasami zdarza się, że musimy szybko wykonać przelew do Polski. Na szczęście istnieją sposoby, dzięki którym nasze pieniądze znajdą się na koncie odbiorcy nawet w ciągu godziny. Jeśli zależy nam na szybkości naszego przelewu na pewno nie powinniśmy brać pod uwagę tradycyjnego przelewu bankowego. Nie dość, że te sposoby są bardzo drogie, to w dodatku przelanie pieniędzy do Polski zajmuje nawet kilka dni. Również przelewy dokonywane poprzez PayPal czy Skrill nie należą do najszybszych, zajmują nawet do kilku dni.

Najszybszą opcją są przelewy wykonywane przez firmy specjalizujące się w przelewach międzynarodowych online. Niektóre z nich oferują szybkie przelewy, które w błyskawicznym tempie trafiają na konto odbiorcy w Polsce. Przykładowo, gdy wykonamy przelew do południa (w dzień roboczy), to z firmą England.pl pieniądze trafią na konto odbiorcy tego samego dnia. Błyskawiczne przelewy są oferowane również przez TransferGo, Funcik oraz firmę Minutka. Za błyskawiczny przelew będziemy musieli zapłacić od 2 do 7 funtów.


Rozdział 10

Czy przesyłanie pieniędzy z Wielkiej Brytanii do Polski przez internet jest bezpieczne?

Na Monito znajdziesz wyłącznie firmy, które działają zgodnie z licencją przyznawaną przez międzynarodowe instytucje finansowe. Co to znaczy? Zarówno banki, jak i firmy specjalizujące się w przelewach międzynarodowych, podlegają restrykcyjnym regulacjom prawnym oraz finansowym. Są pod stałą kontrolą brytyjskich urzędów finansowych: FCA (Financial Conduct Authority) oraz HMRC (Her Majesty's Revenue and Customs).

Każda firma specjalizująca się w przelewach międzynarodowych inwestuje w wysokiej klasy systemy IT, w tym w system 3D Secure oraz protokoły bezpieczeństwa. Firmy transferowe dbają również o poufność danych swoich klientów. Stosują szyfrowanie swoich stron internetowych za pomocą SSL, dzięki czemu wpisywane przez nas dane nie mogą być zmienione ani wykorzystane przez osoby postronne.

Ponadto, żadna z firm transferowych nie ma dostępu do Twojego konta bankowego ani konta klienta. Twoje środki finansowe znajdują się na innych kontach niż środki finansowe firm transferowych. Dzięki temu masz pewność, że w razie jakichkolwiek problemów finansowych firmy, Twoje pieniądze są całkowicie bezpieczne.

Poza tym, zanim prześlesz pieniądze UK do Polski z firmami zajmującymi się przelewami online, możesz przeczytać setki opinii na portalu TrustPilot, zamieszczonych przez ich klientów. W większości przypadków firmy te mają bardzo wysokie opinie, 5 na 5 gwiazdek!


Przelewasz pieniądze z Wielkiej Brytanii? Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej, koniecznie sprawdź artykuł o przelewach z UK, napisany przez ekspertów z Monito.

Jesteśmy tu, aby Ci pomóc!

Pascal Briod

Witaj! Jestem Pascal i chętnie odpowiem na każde Twoje pytanie. Skontaktuj się ze mną, jeśli potrzebujesz jakiejkolwiek pomocy - czy to w zrozumieniu wyników wyszukiwania, czy też przy znalezieniu najlepszej oferty. Z chęcią pomogę Ci znaleźć najkorzystniejszy sposób na przelewu z zagranicy. Jestem tu dla Ciebie.

Znamy odpowiedzi na Twoje pytania

Zdecydowanie tak, bo na naszej stronie zamieszczamy informacje wyłącznie o rzetelnych i sprawdzonych firmach. Na Monito piszemy tylko o bankach i firmach zajmujących się międzynarodowymi transferami pieniędzy, które posiadają pełną autoryzację i znajdują się pod nadzorem organów finansowych, w krajach, na terenie których działają.

Monito to strona, na której możesz porównać prawie wszystkie firmy zajmujące się przelewami pieniędzy za granicę. Przed każdym międzynarodowym transferem, warto porównać ciągle zmieniające się koszty. Kiedy wypełnisz formularz na naszej stronie i klikniesz „Porównaj”, wyświetli się lista wszystkich możliwości przesyłania pieniędzy pomiędzy dwoma krajami. Najtańszą opcję znajdziesz na samej górze listy. Możesz również porównać inne kryteria, takie jak szybkość transakcji czy metody wpłaty i wypłaty pieniędzy.

Zdecydowanie tak! Dokonując przelewu z innymi pośrednikami niż banki, możesz zaoszczędzić sporo czasu i pieniędzy. Z naszego doświadczenia wynika, że przelewy międzynarodowe wykonywane w banku kosztują najwięcej. Co prawda opłata za taki transfer może wynosić jedynie 0 złotych, ale należy pamiętać, że kursy wymiany walut stosowanych przez banki są bardzo niskie. Niski kurs wymiany oznacza mniej pieniędzy przy wymianie walut. U nas możesz porównać również usługi przelewów międzynarodowych oferowanych przez banki. Może się okazać, że korzystniej byłoby się przenieść do innego banku albo wybrać inną firmę specjalizującą się w przelewach międzynarodowych.

Monito to porównywarka ofert firm zajmujących się międzynarodowymi przelewami pieniędzy. Jesteśmy tutaj, aby pomóc Ci w znalezieniu najlepszego sposobu na przesłanie pieniędzy za granicę. Wystarczy, że podasz państwo, z którego dokonujesz przelewu oraz kraj, do którego chcesz je wysłać, a my pokażemy Ci listę wszystkich dostępnych sposobów, zarówno najtańszych, jak i najszybszych. Kiedy już wybierzesz najkorzystniejszą dla siebie opcję, dopasowaną do Twoich potrzeb, przekierujemy Cię na konkretną stronę internetową, gdzie będziesz mógł przesłać pieniądze tanio, szybko i bezpiecznie.

Dokładamy wszelkich starań, aby informacje zawarte na nasze stronie były jak najbardziej kompletne i aktualne. Czasami jednak w naszych zestawieniach może brakować jakiejś firmy, która zajmuje się zagranicznymi przelewami. Jeśli tak się stanie, prosimy Cię, abyś poinformował nas o tym, czego brakuje! Dzięki temu będziemy mogli świadczyć jeszcze lepsze usługi dla Ciebie.