Bugünün en iyi Euro - TL kurları

E-posta bildirimleri alın

Size döviz kurlarını, en iyi teklifleri ve diğer faydalı ipuçlarını göndereceğiz.

Devam ederek Monito'nun Gizlilik Politikasını kabul etmiş ve size e-posta bildirimlerinin yanı sıra, para transferi ipuçları, tavsiye ve pazarlama e-postaları göndermemize izin vermiş olursunuz. Dilediğiniz her an abonelikten çıkabilirsiniz. Gizlilik Politikamızı okuyun.

Para transferi yapmadan önce EUR - TRY döviz kurlarını ve ücretlerini karşılaştırın.

Son güncelleme 8 saat önce Canlı sonuçları görün
300 EUR gönderim Alıcıya ulaşan Döviz kuru Ücretler
4953.00 TRY Kurları kontrol et 1 EUR = 16.510 TRY 0 EUR
4942.85 TRY Kurları kontrol et 1 EUR = 16.750 TRY 5 EUR
4898.20 TRY Kurları kontrol et 1 EUR = 16.327 TRY 0 EUR
4815.75 TRY Kurları kontrol et 1 EUR = 16.052 TRY 0 EUR
4707.22 TRY Kurları kontrol et 1 EUR = 15.897 TRY 4 EUR
Belirli bir tutar girerek farklı para gönderme ve alma seçenekleri için karşılaştırma yapın ve sayfamızdan transfer hızı ve Monito Skorlarını görün.

Euro En İyi Nasıl ve Nerede Bozdurulur?

Euroyu Türk lirasına çevirmek için birkaç farklı seçeneğiniz vardır. Hangi seçeneğin sizin için uygun olduğu tamamen kişisel ihtiyacınıza bağlı olarak değişir.

Nakit euro bozdurmak istiyorsanız yerel bir döviz bürosunu ziyaret etmelisiniz. Size en yakın döviz bürolarını hızlı bir şekilde internet üzerinden aratarak bulabilirsiniz. Ancak turistik bölgelerde yer alan döviz bürolarının genellikle daha kötü kur oranları sunduklarını bilmenizde fayda var. Bu nedenle havaalanları veya aşırı turistik yerlerde bulunan döviz büroları yerine daha çok lokal halkın kullandığı bölgelerde yer alan döviz bürolarını tercih etmenizi öneriyoruz.

Hangi döviz bürosunu seçerseniz seçin euronuzu bozdurmadan önce, verilen kur oranlarını mevcut Reel Döviz Kuru ile her zaman mutlaka karşılaştırın. Bu şekilde çevrim işlemi için yüksek komisyon ücretleri ödemenin önüne geçmiş olursunuz. Reel döviz kurunu "1 Euro kaç TL?" diyerek Google üzerinden hızlıca kontrol edebilirsiniz.

Euro bölgesinden Türkiye'ye para göndermek mi istiyorsunuz?

O zaman süreç farklı işler. Transferi her zaman kullandığınız bankanız üzerinden gerçekleştiriyorsanız eurodan Türk lirasına yapılan çevrim işlemi bankanız tarafından yapılır. Ancak, klasik bankaların uluslararası transferlerde transfer ücreti dışında döviz kurundan da genellikle yüksek gizli bir ücret aldıklarını unutmayın. Bunun sonucunda Türkiye'ye yaptığınız transfer için maalesef umduğunuzdan daha fazla komisyon ödemiş olursunuz ve dahası transferin alıcısına daha az para ulaşmış olur.

Daha iyi Euro-TL kuru ile Türkiye'ye para göndermek istiyorsanız Monito karşılaştırma aracında bir arama başlatmanızı öneririz. Bu yolla ucuz ve güvenilir transfer hizmeti sunan tüm sağlayıcıların ücretlerini karşılaştırabilir, sizin için en uygun hizmeti seçebilirsiniz. Wise, Remitly gibi online sağlayıcılar aldıkları ücretler konusunda oldukça şeffaftır ve döviz kurundan çoğunlukla ek bir ücret almazlar.

Güncel Euro-TL kurunu ve gönderdiğiniz para tutarının karşılığını görmek için dilerseniz sitemizde yer alan döviz çeviriciyi kullanabilirsiniz.

Türkiye seyahatinde en kârlı Euro bozdurma yöntemi nedir?

Türkiye tatilinde Euroyu Türk lirasına çevirmenin en iyi ve kârlı yolu Wise Çoklu Döviz Kartı gibi çok para birimli bir kart kullanmaktır. Wise kart ile Türkiye'de harcama yaptığınızda hesabınızda TL yoksa euronuz en adil kur olan reel kur üzerinden çevrilir. Dilerseniz çoklu hesabınızda TL bakiyesi açarak çevrim işlemini kendiniz de yapabilirsiniz. Bu şekilde döviz bürolarının veya bankanızın Euro-TL kuru üzerinden yaptıkları kesintilere maruz kalmazsınız. Wise Çoklu Döviz hesabı ve kartı ile ilgili daha fazla bilgi için buradan yazımızı okuyabilirsiniz.

recommendation icon

En Uygun Euro-TL Kuru Nasıl Bulunur?

Türkiye'ye para gönderirken euronuzu en iyi kur ile Türk lirasına çevirmek için Reel Piyasa Kuru ile aynı veya çok yakın oranda döviz kuru sunan transfer hizmetlerini tercih etmelisiniz. Bu noktada en iyi Euro-TL kurunu veren güvenilir hizmeti bulmak için karşılaştırma aracımızı kullanabilirsiniz.

Monito arama motoru ile tüm transfer hizmetlerini ve uyguladıkları kur oranlarını kolayca karşılaştırabilir, sizin için en cazip döviz kurunu veren düşük komisyonlu uluslararası para transferi hizmetini bulabilirsiniz.

Euro - TL döviz kuru: 1 Euro kaç TL?

Bugünün EUR-TRY Yorumu

Güncel EUR-TRY kuru bugün son 14 günün yüksek seviyesine oldukça yakın. Bu zaman aralığında gözlemlenen en yüksek değer 1 EUR = 16,8365 TRY.EUR-TRY kurunun şu anki mevcut yüksek değeri ile 6 Mayıs tarihinde kaydedilen son düşük seviyesi (1 EUR = 15,6096 TRY) arasında çok büyük bir fark var.EUR-TRY kurunun şu anki mevcut yüksek değeri ile 6 Mayıs tarihinde kaydedilen son düşük seviyesi (1 EUR = 15,6096 TRY) arasında çok büyük bir fark var.

EUR/TRY Döviz Kuru

1 EUR 16.72 TRY
50 EUR 835.98 TRY
100 EUR 1671.97 TRY
200 EUR 3343.93 TRY
500 EUR 8359.84 TRY
1000 EUR 16720 TRY
2000 EUR 33439 TRY
3000 EUR 50159 TRY
5000 EUR 83598 TRY
10000 EUR 167197 TRY
Kaynak XE.com | Son güncelleme 11 saat önce

TRY/EUR Döviz Kuru

1 TRY 0.06 EUR
50 TRY 2.99 EUR
100 TRY 5.98 EUR
200 TRY 11.96 EUR
500 TRY 29.90 EUR
1000 TRY 59.81 EUR
3500 TRY 209.33 EUR
5000 TRY 299.05 EUR
10000 TRY 598.10 EUR
100000 TRY 5980.98 EUR
Kaynak XE.com | Son güncelleme 11 saat önce

EUR ve TRY hakkında önemli bilgiler

 • Euro

  Para birimi adı:
  Euro
  Sembol:
  Küçük birim:
  1/100 Cent
  Merkez Bankası:
  European Central Bank
  Ülkeler:
  Fransa, Almanya, İtalya
  En çok işlem gören para birimlerinde sıralama:
  #2
 • Türk lirası

  Para birimi adı:
  Türk lirası
  Küçük birim:
  1/100 kuruş
  Merkez Bankası:
  Central Bank of the Republic of Turkey
  Ülke:
  Türkiye
  En çok işlem gören para birimlerinde sıralama:
  #16
recommendation icon

En iyi Euro-TL kurunu veren transfer hizmeti hangisi?

Wise, Monito'da son 12 ayda Euro'dan Türk lirasına yapılan transferler için açık ara en ucuz hizmeti sunarken, Remitly aynı dönemde ortalama olarak en ucuz ikinci transfer hizmeti oldu.

Geleneksel büyük bankalar euronuzu Türkiye'ye gönderirken genellikle zayıf döviz kurları uygular ve yüksek ücretler alırlar. Wise, Remitly gibi online para transferi sağlayıcıları ise bunun tam tersine transferiniz için daha iyi döviz kurları sunmalarının yanında neredeyse her zaman daha düşük komisyon alırlar.

Euro-TL Döviz Kuru Hakkında Sık Sorulan Sorular

Monito.com

Global Impact Finance Ltd
Avenue de Montchoisi 35
1006 Lausanne
İsviçre

İş birliklerimiz hakkında
Monito, banner reklamlar ve ödeme duvarı yerine web sitemizde görüntülenen farklı transfer şirketlerine yönlendirilen komisyonlu linkler aracılığı ile para kazanmaktadır. Piyasadaki en iyi fırsatları bulmak için çok çalışsak da mevcut her olası hizmeti değerlendiremeyebiliriz. Geniş yelpazedeki güvenilir ortaklarımız, her türlü tüketici sorusu ve problemine ayrıntılı, tarafsız ve çözüm odaklı önerilerde bulunabilmemiz için bize detaylı bilgi sağlarlar. Bu bize kullanıcılarımızı ihtiyaçlarına uygun doğru sağlayıcılarla eşleştirirken sağlayıcıların da yeni müşterilerini bulmalarına yardımcı olmamıza olanak tanır ve böylece herkes kazanır. Monito'daki bazı bağlantılardan bir komisyon alıyor olsak da bu, görüşlerimizin, önerilerimizin ve değerlendirmelerimizin bağımsızlığını ve tarafsızlığını asla etkilemez.