zero-fees-color

Jeśli regularnie przesyłasz pieniądze za granicę, zapewne szukasz sposobów, aby zaoszczędzić pieniądze na tych prowizjach za przelew. Tak więc ekscytujesz się na widok ogłoszeń o ,,darmowym transferze pieniędzy” albo o ,,braku opłat za przesyłanie pieniędzy za granicę”.

Masz zamiar zaoszczędzić pieniądze na swoich przelewach, prawda?

No niekoniecznie.

Nie ma nic za darmo. Banki i operatorzy transferu pieniędzy także mają pracowników do opłacenia, biura do wynajęcia i rachunki do zapłacenia.

Reklama może mówić, że to nic nie kosztuje, ale oni i tak czerpią w jakiś sposób zyski z transakcji poprzez kurs wymiany walut.

Ale nie wierzcie mi wyłącznie na słowo.

Oto przykłady firm twierdzących, że oferują darmowe zagraniczne transfery pieniędzy:

Western Union UK: Oferty bezpłatnych przelewów pieniężnych. Gdzie jest haczyk? Firma ta zarabia pieniądze podczas dokonywania wymiany waluty w trakcie transferu.

Przykładowo, jeśli w dniu 4 lutego 2015 r. przelewasz 500 funtów z brytyjskiej karty kredytowej na polskie konto bankowe, Western Union naliczy 3.16 % opłaty za wymianę waluty albo 15.8 funtów podczas przesyłania pieniędzy.

Darmowy transfer pieniężny Western Union

Aktualizacja 16/03/2016: Western Union skontaktowało się z nami, by powiadomić, że poniższa promocja jest nieaktualna, w związku z czym teraz pobierają opłatę w wysokości 2.90 GBP za przelew z rachunku pieniężnego/ bankowego na konto bankowe z UK do Polski przy marginesie wymiany walut wynoszącym 1.5% poniżej 500 GBP lub 1% powyżej 500 GBP.

western union poland zeo fees

Habib Bank Ltd: usługa darmowego transferu pieniężnego, ale na stronie internetowej w dziale FAQ czytamy, że nadawca będzie odpowiedzialny za opłaty i podatki.

Darmowy transfer Habib bank

Habib bank

MoneyGram: zapewnia szybki i darmowy transfer pieniędzy, ale ich warunki opublikowane na stronie internetowej wskazują, że kurs wymiany walut i opłata za transfer mogą być zastosowane do przelewów międzynarodowych.

moneygram zero transfer fees
Co tak naprawdę oznacza darmowy transfer

Jeśli operator przesyłania pieniędzy twierdzi, że nie pobiera opłat ani prowizji oznacza to, że rekompensuje sobie szkodę dzięki szerokiemu marginesowi wymiany walut.

Chociaż niektóre firmy twierdzą, że oferują ,,wspaniałe kursy wymiany”, jednak nadal zarabiają dzięki opłacie za wymianę walut. Opłata ta stanowi różnicę oferowanego przez nie kursu wymiany podczas wysyłania pieniędzy oraz prawdziwego kursu wymiany obowiązującego obecnie na rynku, znanego także jako stopa międzybankowa. Zapoznaj się z tym przewodnikiem, aby zyskać kompletną wiedzę o tym, w jaki sposób działa margines wymiany walut.

Jeśli nie wiesz dokładnie, jak naprawdę działają przelewy międzynarodowe, może Ci być naprawdę ciężko dostrzec te ukryte opłaty. Niektórzy ludzie nie trudzą się nawet sprawdzaniem stóp międzybankowych, ponieważ polegają na kalkulatorach online oferowanych przez operatorów transferu pieniędzy, które nie pokazują tych stóp.
Nie daj się nabrać na darmowe usługi transferowe.

Zanim wyślesz pieniądze, wykaż się odrobiną pracowitości i porównaj najpierw wszystkie powiązane stawki, opłaty, prowizje i kursy wymiany walut.

Słyszę, że to skomplikowane i może zająć dużo czasu. Ale nie martw się, uprościliśmy to zadanie dla Ciebie. Użyj naszej porównywarki, aby zobaczyć jasny i przejrzysty podgląd WSZYSTKICH możliwości przesłania pieniędzy i wybrać ten, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.